Přespolní běh družstev

Ve čtvrtek 19. září proběhlo na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí okresní kolo v přespolním běhu družstev. Naše škola obsadila všechny kategorie (starší a mladší žáky a žákyně). Družstvo tvořilo 4-6 závodníků v kategorii. Závodilo se hromadným startem kategorie, kde se započítávalo pořadí čtyř nejlepších závodníků v cíli z každé školy. Naši školu reprezentovali:

Více …

Na jubilejním desátém ročníku republikového finále OVOV v Brně skončila ZŠ Šafaříkova desátá a přivezla stříbro v jednotlivcích

Za ideálních podmínek pro sportovnání se 4. až 6. září 2019 v Brně uskutečnilo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (Odznaku všestrannosti olympijských vítězů).  Na atletickém stadionu v areálu VUT se do 10. ročníku zapojilo 616 sportujících dětí a 35 učitelů.  Republikového finále se zúčastnilo více jak 60 současných či bývalých olympioniků,  240 učitelů a velké množství vojáků a policistů, kteří se ve formě organizátorů či rozhodčích  starali o celou akci. Samozřejmě nechyběly ani legendy českého sportu, mezi které patřili například cyklista Jiří Ježek, trojskokanka Šárka Kašpárková, nebo skifařka Mirka Topinková Knapková.

Více …

ZŠ Šafaříkova postupuje v OVOV do republikového finále

Velikého úspěchu dosáhlo družstvo ZŠ Šafaříkova v OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů), když ve středu 29. května na krajském kole v Otrokovicích ze čtrnácti zúčastněných škol obsadilo 2. místo a postoupilo do REPUBLIKOVÉHO FINÁLE. V krajském kole se soutěžilo v šesti disciplínách, které jsou pro všechny kraje shodné. Sprint na 60 m, skok daleký, hod míčkem, leh-sedy za 2 min, shyby na šikmé lavičce za 2 min a volitelná disciplína běh na 1000 m nebo dribling za 2 min.  Jednotlivé disciplíny jsou bodovány podle bodovacích tabulek OVOV. Družstvo poté tvoří osm členů (čtyři chlapci a čtyři dívky). Do výsledného součtu družstva se započítávají tři nejlepší bodová skóre chlapců a dívek.

Více …

ZŠ Šafaříkova získala 1. místo v krajském kole ve volejbalovém mixu 3+3

V úterý 7. května se smíšené družstvo volejbalistů ze ZŠ Šafaříkova (roč. 2005,2006,2007) zúčastnilo krajského finále v Bojkovicích. Při účasti sedmi škol, byla družstva rozdělena do dvou skupin. Ze skupiny do boje o kovy nejcennější postoupila dvě družstva z každé skupiny. Naše družstvo ve skupině narazilo na tým Bojkovice „B“ a ZŠ Okružní Zlín. Obě utkání jsme vyhráli 2:0. V semifinále jsme se střetli s týmem Bojkovice „A“, který jsme rovněž přehráli 2:0. A protože si v druhém semifinále poradil tým ZŠ Okružní s týmem gymnázia z Uherského Hradiště, opakoval se náš zápas ze skupiny. Po krásném, dramatickém a bojovném volejbalu se našemu týmu podařilo zvítězit ve dvou setech a získat tak první místo v krajském kole.

Družstvo ZŠ Šafaříkova tvořili tito hráči: Vojta Vybíral, Ondra Vašát, Lukáš Pobořil, Dan Bilík, Matěj Krutilek, Terka Lieblová, Adéla Kocourková, Míša Petrošová a Renča Schlauchová.

Žákům gratulujeme k velkému úspěchu a přejeme mnoho krásných sportovních zážitků nejen pod vysokou sítí

Mgr. Ondřej Fojtík

Chlapci ZŠ Šafaříkova získali bronz v krajském kole ve volejbale


Po vítězství v okrskovém i okresním kole ve volejbale se starší žáci ZŠ Šafaříkova představili také v kraji. 17. dubna se sedm chlapců zúčastnilo krajského turnaje v Bojkovicích. Do turnaje se probojovala vždy vítězná škola daného okresu. Za okres Vsetín – ZŠ Šafaříkova, Zlín – ZŠ Okružní, Kroměříž – ZŠ Slovan a Uherské Hradiště – ZŠ Bojkovice. Po těsné porážce od Bojkovic 0:2 a těsném vítězství na Kroměříží 2:1 jsme v posledním utkání nastoupili proti favorizovanému Zlínu, kde se to volejbalisty “profíky” jen hemžilo. Po krásném a bojovném volejbale jsme těsně podlehli 2:1. V turnaji jsme tak obsadili konečné třetí místo.

Naši školu reprezentovali: Vojta Schlauch, Vojta Vybíral, Ondra Vašát, Theo Pařík, Max Klier, Adam Kubín a Lukáš Chuděj.

Chlapcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů pod vysokou sítí.

Mgr. Ondřej Fojtík