Archiv autora: Ondřej Fojtík

Běžkařský zájezd pro osmáky a deváťáky

V pondělí 21. ledna se vybraní žáci z osmých a devátých ročníků zúčastnili běžkařského zájezdu na golfový areál do Rožnova pod Radhoštěm. Tento areál bývá při dostatku sněhové nadílky v zimních měsících proměněn na areál běžeckého lyžování. Jelikož je letošní zima velmi příznivá k sněhovým radovánkám, dostali žáci naší školy možnost si tento krásný zimní sport vyzkoušet právě v Rožnově.

Pokračování textu Běžkařský zájezd pro osmáky a deváťáky

Lyžařský kurz pro 7. ročník

Za velmi příznivých lyžařských podmínek letošní zimy vyrazili sedmáci na přelomu předposledního a posledního lednového týdne na lyžařský a snowboardový kurz. Každý den v osm hodin ráno byl pro nás přistaven před školou komfortní autobus CK Valaška a kolem půl čtvrté jsme se plni zážitků vraceli zpět. Již tradičně navštěvujeme během pěti dnů výcviku různé ski areály v našem nejbližším okolí. Postupně jsme navštívili ski areál Mezivodí, Kyčerka a Soláň. Letošního kurzu se zúčastnilo 46 žáků ze sedmých tříd, přičemž snowboardistů byla téměř polovina. Až na jedno drobnější zranění zápěstí se lyžařský kurz obešel bez komplikací. Žáci se během kurzu nejen zdokonalovali v lyžařských a snowboardových dovednostech, ale také zažívali spoustu legrace a krásných chvil se svými spolužáky v kouzelně zasněžené přírodě.

Sportu zdar a těšíme se na další lyžování

Mgr. Ondřej Fojtík

ZŠ Šafaříkova vyhrála okrskové kolo ve vybíjené děvčat

Do okrskového kola ve vybíjené se v úterý 18. prosince přihlásilo pět škol z Valašského Meziříčí a okolí. Kromě pořádající ZŠ Šafaříkova to byla ZŠ Křižná, ZŠ Žerotínova, ZŠ Vyhlídka a ZŠ Loučka. Hrálo se systémem každý s každým. Nejtěžší zápas naše holky čekal jako třetí v pořadí proti ZŠ Vyhlídka, která stejně jako naše škola do té doby neprohrála. Poločas naše škola vyhrála o dvě vybité a když druhý poločas skončil remízou, mohla naše děvčata již pomalu slavit. Celkové pořadí škol: 1. ZŠ Šafaříkova, 2. ZŠ Vyhlídka, 3. ZŠ Křižná, 4. ZŠ Loučka a 5. ZŠ Žerotínova.

ZŠ Šafaříkova reprezentovala děvčata:

Tereza Petrošová, Stela Barochová, Amalie Janošková, Viktorie Poláchová, Nela Lišková, Kristýna Dreslerová, Adéla Kocourková, Nela Hlavicová, Lucie Kuráňová, Michaela Pavelková, Michaela Petrošová a Tereza Lieblová.

Děvčatům gratulujeme k úspěchu a přejeme mnoho štěstí v okresním kole.

Vánoční badmintonový turnaj v Růžďce

V pátek 14. prosince se v Růžďce uskutečnil již 10. ročník Vánočního turnaje v badmintonu ve čtyřhrách. Naši školu reprezentovaly dva páry. Za mladší žáky se turnaje zúčastnil Vojta Bobek s Nelou Hlavicovou a starší kategorii reprezentovala Aneta Pobořilová s Markétou Šulákovou. Po odehraných 5 kolech švýcarským systémem mladší z párů obsadil 1. místo a Aneta s Markétou 4. místo ve svých kategorií. Žákům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů nejen v badmintonu

Děvčata ZŠ Šafaříkova obsadila 2. místo v krajském kole ve florbalu

Po dvou vítězných florbalových turnajích (okrskové a okresní kolo) se děvčata ze ZŠ Šafaříkova probojovala až do kola krajského, které se 11. prosince uskutečnilo v Uherském Brodě. Zde na nás čekaly tři týmy, vítězové jednotlivých okresů. Postupně se naše mladší dívky (roč. narození 2005 a ml.) utkaly s týmem ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod, ZŠ Mikoláše Alše Zlín a ZŠ Koryčany Kroměříž. Po jedné porážce od domácího týmu 2:3 a dvou vítězstvích nad Zlínem 6:3 a Kroměříží 3:1 si naše holky zajistily stříbrné medaile.

Celý tým si zaslouží velikou pochvalu za bojovnost, předvedený výkon i radost ze hry, který během celého turnaje předváděl. Individuální ocenění si zaslouží Terka Lieblová, která našemu týmu pomohla v turnaji deseti brankami.

Družstvo tvořily hráčky:

Terka Lieblová, Míša Petrošová, Míša Pavelková, Stela Barochová, Nela Hlavicová, Julča Talašová, Maruška Rajnochová, Adéla Kocourková, Kristýna Dreslerová, Nela Lišková  a Míša Smetanová.