ZŠ Šafaříkova postupuje v OVOV do republikového finále

Velikého úspěchu dosáhlo družstvo ZŠ Šafaříkova v OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů), když ve středu 29. května na krajském kole v Otrokovicích ze čtrnácti zúčastněných škol obsadilo 2. místo a postoupilo do REPUBLIKOVÉHO FINÁLE. V krajském kole se soutěžilo v šesti disciplínách, které jsou pro všechny kraje shodné. Sprint na 60 m, skok daleký, hod míčkem, leh-sedy za 2 min, shyby na šikmé lavičce za 2 min a volitelná disciplína běh na 1000 m nebo dribling za 2 min.  Jednotlivé disciplíny jsou bodovány podle bodovacích tabulek OVOV. Družstvo poté tvoří osm členů (čtyři chlapci a čtyři dívky). Do výsledného součtu družstva se započítávají tři nejlepší bodová skóre chlapců a dívek.

Vítězem krajského kola se stala ZŠ Oskol Kroměříž, Mánesova s celkovým bodovým ziskem 27 001, která již republikové finále několikrát vyhrála. Naši žáci s bodovým ziskem 25 400 obsadili druhou příčku. Na bronz dosáhla ZŠ Otrokovice, Mánesova se ziskem 24 996. Na čtvrtém a pátém místě se z našeho okresu umístila ZŠ Zašová a ZŠ Vyhlídka. Do republikového finále postupují vždy dvě nejlepší školy z kraje a poté školy s nejlepším bodovým ziskem do celkového počtu čtyřicet.

Naši školu reprezentovali: Dan Bilík, Lukáš Pobořil, Damián Hradil, Radim Křenek, Míša Petrošová, Terka Petrošová, Šárka Lieblová a Nela Kovářová.

Naši sportovci nejen, že vybojovali postup do RF, ale rovněž se ve svých věkových kategoriích umístili mezi jednotlivci na předních příčkách. Šárka Lieblová a Damián Hradil svoji kategorii vyhráli. Terka Petrošová získala stříbro a Lukáš Pobořil a Nela Kovářová bronz.

Republikové finále se uskuteční na začátku září v Brně. Tato třídenní akce je vždy perfektně organizovaná a sportovci si odnesou plno krásných zážitků.

Blahopřejeme k postupu a přejeme mnoho štěstí na republice!!!

Mgr. Ondřej Fojtík