Adaptační pobyt třídy 6.A

Na adaptační pobyt jsme vyrazili do nádherného města Štramberk. Naším prvním dobrodružstvím byla vlaková zastávka ve Veřovicích. Porouchal se vlak a my jsme asi 30 minut čekali na autobus. Ale zahráli jsme si hry. Jakmile přijel autobus, tak jsme do něho nastoupili, a už jsme jeli. Autobus nám zastavil na vlakovém nádraží ve Štramberku. Odtud jsme šli do jeskyně Šipka, která je známá pohádkou Když draka bolela hlava. Potom jsme zavítali na náměstí. Následně jsme vyrazili do expozice AQUA TERRA. Tam jsme viděli plazy, obojživelníky, ale i savce. A potom jsme už šli do rekreačního střediska U Kateřiny. Bylo horší počasí, a proto byla cesta ještě více dobrodružná. Když jsme se ubytovali, tak jsme si povídali na pokojích a také hráli spoustu her. Nakonec jsme psali dopisy sami sobě. Tyto dopisy otevřeme, až budeme v 9. třídě. Následující den jsme si kontrolovali pracovní listy, vyhlašovali jsme výsledky her a dívali se na fotografie z prvního dne. V 10:30 hod. jsme vyrazili zpátky do Valašského Meziříčí. Adaptační kurz jsme si moc užili a těšíme se na další zajímavé aktivity. 
   

Tomáš Vrána – 6.A 

Španělé a Lotyši u nás na Šafařce

Spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus +

Necelých pět měsíců museli naši žáci čekat, než se opět setkali se svými kamarády ze Španělska a Lotyšska. V týdnu od 19. do 23. září 2022 jsme pro 28 žáků a 7 učitelů z partnerských škol v Pilas a Rize v rámci projektu Erasmus + připravili týden vzdělávacích aktivit.

Od začátku organizace se nám lepila smůla na paty. Kolize termínu naší závěrečné akce s volbami nás vyhnala z naší vlastní školní jídelny a v ten samý den nám opatření ohledně místní slavnosti zkomplikovala dopravu do náhradního sálu v knihovně. Při vzpomínání na tento týden se určitě časem zasmějeme historkám o řidiči autobusu, který přijel o hodinu později, což je prý politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za dvacet let. S úsměvem na rtech budeme vzpomínat na děti, které si v noci zabouchly klíče v pokoji hotelu nebo na problém s cizineckou policí kvůli nečitelnému číslu pasu. Museli jsme se vyrovnat s nepřízní počasí, protože svatý Petr nám naplánoval snad nejhorší možné počasí na babí léto. Musím však říci, že Španělé, kteří přijeli ze čtyřicetistupňových veder do 5-10 stupňů s deštěm odpovídajícím jejich nejchladnějšímu počasí v zimě, se s touto změnou vyrovnali naprosto bravurně. Vše jsme zvládli, i díky horké jižanské nátuře, která vše bere s ledovým klidem. No pasa nada – nic se neděje!

Více …

Družina jela do ostravské Žirafy.

Ve středu 21. září přesně v poledne vyrazily od školy dva autobusy CK Valaška se 115 dětmi a 7 pedagogy na výlet do zábavního centra Žirafa v Ostravě.

Cesta dvoupatrovým autobusem byla zážitkem. Také ve druhém velkém autobuse panovala pohodička u pohádky. Tříhodinové řádění v hernách prostorné Žirafy uspokojilo všechny. Hodné paní kuchařky dětem nasmažily řízky do obědového balíčku, děcka poutrácela kapesné od rodičů a domů jsme vezli vydováděné ratolesti. Všechny rodičům předány bez škrábnutí. V busech nikdo netrpěl nevolností. Byl to opravdu vyvedený zájezd. Ideál by bylo, kdyby každá základní škola měla svoji takovouto Žirafu.

9.listopadu se chystáme na další družinový zájezd do zlínské Galaxie.

Výlety a zájezdy jsou prostě super.

Eva Lindušková

Šafařka na Dni s Besipem

Ve čtvrtek 8.září 2022 se družina Základní školy Šafaříkova vydala na nádvoří zámku Žerotínů, kde probíhala velmi zdařilá akce „ Hurá děti ! Bezpečně do školy aneb den s Besipem.

Čtyřicet našich žáků si přišlo hrát, soutěžit a také se něco dovědět. Akce byla velmi dobře připravená a dětem se líbila. Odměnou nám byl Diplom za splnění všech aktivit, které nádvoří zámku žákům nabízelo.

Renata Wiesnerová

Pochoďák tříd 3.B a 3.C

Začíná nový školní rok na Šafářce, pátek 2. 9. 2022 je naplánováno podzimní pochodové cvičení v okolí města. Druhý stupeň má určen cíl cesty, učitelé z prvního stupně si plánují trasu samostatně.

Naše třídy 3. C a 3. B ráno vyráží k soutoku řek Vsetínské Bečvy a Rožnovské Bečvy. I když je ráno chladněji, východ slunce předurčuje krásné počasí a věříme, že se procházka vydaří. 

Více …