Družina na dopravním hřišti

V průběhu měsíce září a října navštěvovali žáci z naší školní družiny dopravní hřiště.  Počasí nám přálo, a tak se nám podařilo využít všechny nabízené termíny. „ Vozový park“ dopravního hřiště je dostatečně vybavený a nabízí tak dětem kola, tříkolky a káry všech velikostí. Největší zájem byl, jako již tradičně, o káry. Děti se potrénovaly nejen ve zručnosti ovládat své vozidlo, ale hlavně v jízdě podle pravidel silničního provozu.  Musíme děti pochválit, protože poměrně brzy zvládly jízdu v jízdních pruzích, pravidla při jízdě na kruhovém objezdu nebo semafor.

Podzim na dopravním hřišti pomalu končí, a tak nám nezbývá než se těšit na jarní sezónu !

Renata Wiesnerová

Nabídka provozu školní družiny o podzimních prázdninách

Vážení rodiče,

Ve dnech 27.10. (středa) a 29.10. (pátek) 2021 jsou podzimní prázdniny. Tyto dny není vyučování. Máte však možnost přihlásit dítě do školní družiny. Ta, v případě Vašeho dostatečného zájmu, bude mít provoz od 8:00 – do 15:00 hodin. Také si musíte přihlásit obědy, cena jednoho obědu se v tyto dny zvyšuje (73 Kč – nedotovaný oběd).

Pokud máte zájem dítě do družiny přihlásit, prosím Vaše závazné přihlášky posílejte do pátku 22.10. 2021 prostřednictvím bakalářů na Renata Wiesnerová.  V pondělí 25.10.2021 budete vyrozuměni o provozu či případném neotevření školní družiny.

Erasmácké štěstí na Lysé hoře

Když jsem sepisovala žádost na projekt Erasmus + Hiking – Explore  And Learn!, vybrala jsem si jako téma něco, co mě samotnou dělá šťastnou – hory a turistika. Doufala jsem, že se mi povede předat kousek tohoto štěstí a nadšení dětem. Když jsme stáli kousek pod vrcholem Lysé hory a kochali se úžasnými výhledy, kde Smrk a Radhošť jako ostrůvky vyčnívaly z moře inverzní oblačnosti, zaznělo mezi žáky: „Paní učitelko, já jsem úplně šťastná!“ A v tu chvíli jsem věděla, že se to povedlo…

Více …

Erasmáci ze Šafařky na Cábském jezírku

S novým školním i projektovým rokem jsme se vrhli v rámci projektu Erasmus + Hiking – Explore And Learn! s nadšením na turistiku, která tvoří zásadní náplň našeho projektu. Po loňském Ondřejníku přišel na řadu druhý výlet, a to na Cábské jezírko, se zaměřením na jeho přírodopisné zajímavosti.

Na výlet jsme vyrazili ve čtvrtek 23. září 2021, ale organizace se neobešla bez problémů. Přesouvání termínu kvůli počasí, nesoulad s kroužky žáků kvůli přesunu, nachlazení žáků i učitelů… Nakonec se nám podařilo vyrazit v počtu 11 žáků a vše jsme zvládli na jedničku.

Více …

Jaká byla drakiáda

K podzimu již tradičně patří pouštění draků. A tak se v pátek 3. září vydali žáci 9. tříd společně s prvňáčky na fotbalový stadion ve Valašském Meziříčí, aby si společně nějakého toho draka pustili. Každý z prvňáčků přinesl vlastního draka, sešli se velcí, malí, zvířecí i pohádkoví. Nejprve si museli draky připravit a potom se snažili dostat je do vzduchu. Počasí bylo krásné, ale vítr foukal velice málo. Přesto se podařilo, aby všichni draci vzlétli. Mladší i starší žáci si pouštění draků užili a všichni už se těší na další společnou akci.

Nela Jasná, Bára Miczková – 9.A