Únor ve školní družině

Vážení rodiče,

zdravíme Vás a posíláme opět několik fotografií z činnosti školní družiny v měsíci únoru. V tomto měsíci jsme uspořádali ve všech našich odděleních projektová odpoledne, která byla zaměřena na práci s dřevem. Podařilo se nám zajistit a zdarma pořídit materiál pro skládání jednodušších dřevěných modelů. Žáci podle plánků sestavovali a slepovali letadélka, vesmírné lodě, autíčka nebo domečky a nábytek pro panenky. Všechny děti práce se dřevem moc bavila a jejich výrobky byly velmi zdařilé.  Většinu výrobků si žáci odnesli domů, a tak jste mohli sami jejich práci zhlédnout a ocenit.

Po návratu dětí do škol budeme v započaté práci ještě dále pokračovat.

Vychovatelky

Co nového v Erasmu – Hiking- Explore And Learn!

Zatímco celý svět bojuje s pandemií koronaviru, my se snažíme bojovat proti nepřízni okolností a i přes distanční výuku a nemožnost vycestovat nejen do zahraničí, ale i na výlet po Beskydech, jede náš projekt s Lotyši a Španěly dál.

Protože je naší hlavní náplní turistika, které se nyní nemůžeme kolektivně věnovat, snažíme se nachystat veškerou práci, kterou můžeme, a to vše online. A co je tedy nového? Máme připravené vše i k druhému výletu – na Cábské jezírko. Děti prošly online výuku metodou CLIL, učí se scénář na chystané video a připravily slovníček s obrázky k danému tématu (viz foto – v anketě mezi žáky i kolegy zvítězily obrázky od Beátky Červenkové, Lucky Pavelkové a Elišky Vykopalové).

Více …