ZŠ Šafaříkova na Holešovské regatě: Drak Šafík okouzlil diváky 

V sobotu 22. června proběhl v zámeckém parku v Holešově již dvanáctý ročník hudebního festivalu Holešovská regata. Na festivalu hrály kapely jako Monkey Business, Circus Problem, Pokáč a mnoho dalších.  

Mimoto je nedílnou součástí i plavba netradičních plavidel. A naše škola je od roku 2016 pravidelným účastníkem. Letos jsme vypluli na zámecký kanál již po sedmé. 

Více …

Výchovně vzdělávací pobyt a Teplice – 4.B, 4.C

Třídy 4.B a 4.C odjely na výchovně vzdělávací pobyt do Penzionu Gaudeamus ve Velkých Karlovicích. Celkem se pobytu zúčastnilo 34 žáků, tři paní učitelky (Lenka Šimčíková, Michaela Klosová, Kateřina Kubová) a paní asistentka Pavla Svobodová. Ve středu 19.6. se za námi přijela podívat Tea Jasná, žákyně 4.B, která se nemohla účastnit celého pobytu.

Žáci byli ubytováni v pokojích po dvou nebo po třech. Každé ráno nás čekala bohatá snídaně formou švédských stolů, obědy a vždy teplé večeře pro nás připravovala paní Dana Michálková. Vše bylo připravováno s láskou😊 Dětem chutnalo a většinou vracely prázdný talíř.

Více …

Žáci Šafařky si užívali s Valašskou podle pravidel

V letošní soutěži S Valašskou podle pravidel se třídám ZŠ Šafaříkova podařilo získat tři první místa. Odměnou jim byly výlety. Čtvrťáci si užili den v ostravském populárně naučném centru Velký svět techniky.  Autobus je vyzvedl v Rožnově pod Radhoštěm, kde zrovna byli na výchovně vzdělávacím pobytu. Ve Světě techniky strávili čtyři hodiny plné zábavy a poučení. Seznámili se s novými technologiemi, prozkoumali lidské tělo, prožili chvíli v říši zvířat prostřednictvím 3D filmu. A komunikovali s robotem.

Pro šesťáky byl také naplánovaný výlet, ale nakonec se s pořadatelem dohodli na finančním příspěvku na aktivitu, kterou již měli naplánovanou dříve.

Více …

Putování za poznáním a zábavou

Ve středu 19. 6. 2024 vyrazila naše třída 5. A do Olomouce. Cesta vlakem, který byl „narvaný k prasknutí“, byla pro děti bez místenky překvapivě docela zábavná.

Velmi příjemnou procházkou jsme se z vlakového nádraží přesunuli do Pevnosti poznání, kde jsme společně prošli všechny expozice věnované přírodě, vesmíru, dějepisu, logice. Děti se s radostí fotily v historických vojenských uniformách, luštily hlavolamy, zkoumaly mozek a oko zevnitř, prostě si užívaly spoustu zábavy a při tom získaly mnoho nových vědomostí.

Více …