Malí umělci

Pro většinu dětí znamená rotační výuka týden ve škole a týden doma na online výuce. Děti z vybraných povolání (např. složky IZS) jsou ale ve škole, i když je výuka vzdálená. V prostorách školního klubu se připojují na výuku, svačí, odpočívají, chodí na procházky a také malují. S barvičkami a štětcem dokáží úžasné věci. Z obyčejných kamínků dokáží vytvořit poklady. A když kamínky dojdou, a není zrovna počasí na vycházku k Bečvě, pak malují i na šišky. Těch je kolem školy naštěstí dost. No řekněte sami: Není to krásné?

Jana Sedlářová, školní psycholog

Jak dopadla Klubová výzva

Během března a dubna proběhla v rámci školního klubu Klubová výzva. Jednalo se o soutěž, kdy na jednotlivce průběžně čekalo šestnáct rozmanitých úkolů. Úkoly prověřily znalosti z různých oborů, šikovnost, kulinářské dovednosti, fantazii, deduktivní schopnosti, trpělivost a mnoho dalšího. Dva týdny byly zaměřeny i tematicky – cestovatelský a detektivní.  

Za úspěšné splnění úkolů obrdržely děti knihu/neknihu – knížku, která je zároveň úniková hra, kterou si mohu zahrát s přáteli, nebo rodiči. 

Věřím, že Klubová výzva děti bavila i něco naučila. A budu se těšit, že si ji někdy, s novými úkoly zopakujeme. 

Jiří Vološin 

Videokonference Erasmu se Španěly a Lotyši na Šafařce

„Doba covidová“ mezinárodním projektům zrovna nepřeje. Ale i přes to, že nám letos nebylo povoleno vycestovat v rámci projektu Erasmus + „Hiking – Explore And Learn!“ do Španělska na plánované březnové týdenní vzdělávací aktivity, jsme se s danou situací dokázali vypořádat.

V těchto dnech jsme si měli užívat španělského sluníčka a poznávat tamější kulturu, místo toho jsme se s našimi partnery nejen ze Španělska, ale i Lotyšska, sešli virtuálně. Celá akce vyžadovala pečlivé přípravy. Několik týdnů předem proběhla čistě učitelská videokonference, kde jsme se domluvili na programu a i já sama jsem se musela seznámit s aplikací Zoom, ve které jsem pak musela proškolit naše Erasmáky. Abychom vyladili pár technických problémů, žáci si aplikaci vyzkoušeli předem a kromě toho si na den D připravili pár informací o sobě, prezentaci o ČR, Valašském Meziříčí a naší škole a otázky na své zahraniční kamarády.

Více …

Klubová výzva

Kamarádi přátelé, kluci a holky ze Šafařky,

pro ty z vás, kteří máte chuť oživit si dny mimo školu plněním nevšedních úkolů, je připravena hra se školním klubem. Vše je dobrovolné a záleží jen na vás, jestli se budete chtít zapojit.

Pravidla jsou jednoduchá.

Kdo bude mít zájem napište na chat v teamsech, nebo na mail na volosin@zssafarikova.cz  žádost o přidání do skupiny Klubová výzva.

Následující tři týdny (29. března – 18. dubna)  budou zveřejňovány různorodé úkoly (tento týden prvních pět a pak většinou na začátku dalšího týdne).

Úkoly uvidíte v teamsech jako zadání.

Ke splnění všech úkolů budete mít čas do 18. dubna (na dříve zadané budete mít tedy více času).

Více …