Proběhl karneval na Šafařce

V pátek 14. února 2020 se uskutečnil  v tělocvičně naší školy oblíbený dětský  karneval.  Padesát našich prvňáčků strávilo toto páteční odpoledne skotačením, soutěžením a tancem.  K vidění byli piráti, princezny, kovbojové, víly, čarodějové a spousta dalších překrásných převleků. Mnohé z dětí měly vlastnoručně vyrobené masky, které si společně vyráběly  ve školní družině.

Více …

Šesťáci a osmáci ze ZŠ Šafaříkova si tři dny zalyžovali na Slovensku

Ve středu 12. února se v šest hodin ráno sešli vybraní žáci z šestého a osmého ročníku, aby společně vyrazili na lyžařský zájezd na Slovensko do lyžařského střediska Malino Brdo, které sousedí s naší partnerskou školou z Ružomberku. Lyžařské středisko se pyšní osmi-místnou kabinovou lanovkou a krásnými sjezdovkami. Ubytování a stravování nám poskytla ZŠ Klačno v Ružomberku, kde jsme mohli v odpoledních hodinách využít k regeneraci saunu a bublinkové vany. Sportovci, kterým lyžování nestačilo, se mohli následně „vybít“ v posilovně, při fotbale nebo stolním tenisu. Tři dny krásných zážitků, sportovních výkonů a báječného zimního počasí jsme si parádně užili. Škoda, že pobyt utekl tak rychle a my se museli vrátit v pátek zpět do reality běžných dnů.


Mgr. Ondřej Fojtík

Slavnostně jsme zahájili provoz výtahu a jazykových učeben

Ve středu 12.2.2020 jsme ve škole slavnostně zahájili provoz školního výtahu, který byl dlouho plánovaným a konečně realizovaným záměrem a spolu s dalšími úpravami proměnil naši školu v bezbariérovou. Na událost se přišli podívat také zástupci města Valašské Meziříčí v čele s panem starostou Robertem Stržínkem a místostarostkami Zdislavou Odstrčilovou a Yvonou Wojazckovou. Nechyběly ani reportérky Regionální televize.

Více …

Vojtěch Stromšík zvítězil v krajském kole Mladého chemika

V úterý 28.ledna proběhla na ISŠ – COP druhá část regionálního kola celostátní soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR se závěrečným vyhlášením celkových výsledků. Soutěžilo se již tradičně ve 3 kolech. První kolo proběhlo na naší škole a 3 nejlepší žáci pak postoupili do kola druhého. To se uskutečnilo 10. prosince 2019 v aule ISŠ – COP Valašské Meziříčí a formou testu byly u soutěžících prověřeny jejich teoretické znalosti z chemie. Zúčastnilo se jej celkem 105 žáků z 36 ZŠ v kraji.

Více …

Lyžařský kurz 7. ročníku je za námi

Koncem ledna se již tradičně uskutečnil lyžařský kurz pro žáky sedmého ročníku. Žáci si mohli zvolit, zda kurz absolvují na lyžích nebo na snowboardu. V posledních letech se již stalo pravidlem, že si většina účastníků volí “prkno”. Každoročně žáci touží naučit se snowboard ovládat. Také vybavení k tomuto sportu si mohou zapůjčit ve škole. Žáci byli rozděleni do dvou lyžařských a dvou snowboardových družstev. Také počasí nám po celou dobu kurzu přálo. První dva dny jsme navštívili středisko Ski Mezivodí. Areál byl ideálně připraven a začátečníci na lyžích i snowboardech se zde naučili základům sjíždění a také jízdě na vleku. Třetí a čtvrtý den jsme absolvovali ve Skiareálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Také zde byly podmínky pro výcvik výborné a žáci se mohli zdokonalovat ve svých dovednostech. Lyžařský kurz jsme zakončili pátý den, kdy jsme se vydali na krásnou sjezdovku na Soláni. Věřím, že se všem žákům na “lyžáku” líbilo a že budou pokračovat v rozvíjení získaných dovedností ať už na lyžích či na snowboardu.

Mgr. Tomáš Brňovják