Florbalisté Šafařky nejlepší v okrese!

Na konci listopadu se rozběhla soutěž ve florbale starších žáků, které se zúčastnili i naši kluci. Vše odstartovalo v pondělí 25. listopadu okrskovým kolem, které proběhlo na základní škole Křižná ve Valašském Meziříčí. Turnaje se zúčastnilo celkem devět škol. Hrálo se ve třech tříčlenných skupinách, z nichž vítěz postupoval do finálové skupiny. Našim klukům se skupinu podařilo vyhrát, když nejprve zdolali Gymnázium Fr. Palackého Valašské Meziříčí 6:3 a poté i ZŠ Kelč 6:1. Ve finálové skupině jsme odehráli další dvě utkání proti vítězům dalších dvou skupin. A opět naši kluci pouze vítězili. Nejprve porazili v poměru 6:0 ZŠ Salvátor a poté i kluky ze ZŠ Lešná 2:1. Tímto jsme se stali vítězi okrskového kola a zaslouženě postoupili do kola okresního. Naši školu reprezentovali: Lukáš Slovák, Lukáš Pobořil, Lukáš Chuděj, Dan Bilík, Dominik Topič, Matěj Ondřej a Martin Vašica.

Více …

Na Šafařce závodili v lezení

Ve čtvrtek 28. listopadu zaplnili tělocvičnu na naší škole lezci a lezkyně. Již tradiční boulderový závod Drápačka přilákal svým devátým ročníkem kromě žáků naší školy i děti z Rožnova a Vsetína.

Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, které byly rozděleny na kluky a holky.

Soutěž měla dvě kola. V prvním se všichni snažili postupně zdolat pět různě obtížných cest. Na každou byly dva pokusy a podle úspěšnosti se získávaly body. Poté tři nejúspěšnější v každé kategorie postoupili do finálového kola. V tom se již zdolávala velká stěna, kde bylo třeba i jištění. Zde rozhodoval kromě dosaženého chytu i čas.

Více …

Naši fotbalisté nejlepší v okrese!

Ve čtvrtek 14. listopadu se v hale při ZŠ Zašová konalo okresní kolo v halové kopané starších žáků. Turnaje se zúčastnilo celkem sedm škol, které byly rozděleny do dvou skupin. První dva týmy z každé skupiny postoupily do semifinále. Naše skupina byla pouze tříčlenná (jeden účastník nedorazil). Po výhrách 2:0 nad ZŠ Vyhlídka a 5:0 se ZŠ Sychrov jsme naši
skupinu vyhráli.

Více …