Adaptační pobyt třídy 6.A

Na adaptační pobyt jsme vyrazili do nádherného města Štramberk. Naším prvním dobrodružstvím byla vlaková zastávka ve Veřovicích. Porouchal se vlak a my jsme asi 30 minut čekali na autobus. Ale zahráli jsme si hry. Jakmile přijel autobus, tak jsme do něho nastoupili, a už jsme jeli. Autobus nám zastavil na vlakovém nádraží ve Štramberku. Odtud jsme šli do jeskyně Šipka, která je známá pohádkou Když draka bolela hlava. Potom jsme zavítali na náměstí. Následně jsme vyrazili do expozice AQUA TERRA. Tam jsme viděli plazy, obojživelníky, ale i savce. A potom jsme už šli do rekreačního střediska U Kateřiny. Bylo horší počasí, a proto byla cesta ještě více dobrodružná. Když jsme se ubytovali, tak jsme si povídali na pokojích a také hráli spoustu her. Nakonec jsme psali dopisy sami sobě. Tyto dopisy otevřeme, až budeme v 9. třídě. Následující den jsme si kontrolovali pracovní listy, vyhlašovali jsme výsledky her a dívali se na fotografie z prvního dne. V 10:30 hod. jsme vyrazili zpátky do Valašského Meziříčí. Adaptační kurz jsme si moc užili a těšíme se na další zajímavé aktivity. 
   

Tomáš Vrána – 6.A 

Třída 5.A píše do Finska

Stejně jako třída 5.B, která si už od loňského roku dopisuje s finskou školou Alakylän koulu v Oulu a letos v tom pokračuje, i třída 5.A si od letošního roku začíná psát s pobočkou této školy, která se jmenuje Tirinkylän koulu a vyučuje v ní ta samá paní učitelka, angličtinářka Katja Juntunen. Tyto dvě školy spadají i pod vedení jednoho ředitele a nacházejí se 4km od sebe.

Více …

Republikové finále OVOV v Brně

V termínu 7. až 9. září se Nela Kovářová (9.A) a Šárka Lieblová (8.B) z naší školy zúčastnily republikového finále v OVOV (Odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Brně. Na atletickém stadionu v areálu VUT se do 12. ročníku zapojilo více jak 600 sportujících dětí, které doprovázelo téměř 200 učitelů z celé České republiky. Již samotná účast sportovců na těchto republikových závodech je velikým úspěchem a každý sportovec, který atmosféru závodů již někdy zažil si je vždy velice užije.

Více …

Na vlně Erasmu+

Spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus +
reg. číslo 2022-1-CZ01-KA121-SCH-000063126

Díky projektu Erasmus+ jsem strávil přelom srpna a září ve školní lavici. Možná se to zdá jako trest, ale není tomu tak. Dostal jsem možnost studovat a zlepšovat se v anglickém jazyce na ostrově Malta. 

Ostrov Malta je bývalá britská kolonie a proto zde všichni mluví nejen maltsky, ale i anglicky (a navíc se i spousta lidí domluví italsky a arabsky).  

Výuka probíhala v místní škole každý den od rána do půl jedné. První týden byla naši vyučující rodilá Malťanka, druhý týden rodilá Angličanka. Během hodin jsme se naučili nejen spousty nových slovíček, rozšířili znalosti z gramatiky, ale hlavně rozpovídali. A také začali rozumět nerodilým mluvčím, což byla někdy legrace. 

Více …

Šafařka na Dni s Besipem

Ve čtvrtek 8.září 2022 se družina Základní školy Šafaříkova vydala na nádvoří zámku Žerotínů, kde probíhala velmi zdařilá akce „ Hurá děti ! Bezpečně do školy aneb den s Besipem.

Čtyřicet našich žáků si přišlo hrát, soutěžit a také se něco dovědět. Akce byla velmi dobře připravená a dětem se líbila. Odměnou nám byl Diplom za splnění všech aktivit, které nádvoří zámku žákům nabízelo.

Renata Wiesnerová