Archiv pro rubriku: Do tisku

Úspěch našich němčinářů

Dne 11. února se na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí konalo okresní kolo v konverzaci v německém jazyce.  Celkem se okresního kola zúčastnilo 30 žáků základních škol a gymnázií. Žáci museli prokázat svou schopnost porozumění německému jazyku jak v písemném, tak v ústním projevu. Písemný projev byl založen na porozumění poslechového cvičení. V ústní části žáci museli prokázat svou znalost němčiny v konverzaci s porotou. Žáci byli hodnoceni za zvládnutí vylosovaného tématu, popis obrázku k tématu a za pohotové reakce při rozhovoru s komisí.

Pokračování textu Úspěch našich němčinářů

Naši florbalisti třetí v kraji!

Na konci ledna proběhlo krajské kolo ve florbale starších žáků, kterého se zúčastnili také naši chlapci. Turnaj se hrál ve sportovní hale v Uherském Brodě za účasti čtyř nejlepších škol Zlínského kraje (ZŠ Slovan Kroměříž, ZŠ Mánesova Otrokovice, ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod a ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí). Hrálo se systémem každý s každým a vítěz postoupil do kvalifikace o republikové finále.

Pokračování textu Naši florbalisti třetí v kraji!

Šafařka úspěšná ve skoku vysokém

Ve středu 6. února se konala v tělocvičně SVČ Domeček Valašské Meziříčí soutěž ve skoku vysokém. Naši žáci si v soutěži vedli skvěle a získali spoustu medailí. V kategorii prvních tříd zvítězil Ondra Liebl, v soutěži druhých ročníků získal stříbrnou medaili Matthew Hradil a bronzovou Patrik Urban. Mezi třeťáky bral zlatou medaili Artur Vojta a mezi děvčaty byla stříbrná Eliška Kuráňová. Čtvrtý a pátý ročník se bohužel nemohl zúčastnit, protože děti absolvují lyžařský kurz na Makově. Mezi šesťáky skončil třetí Damián Hradil, bronz získala také Stela Barochová a stříbro Tereza Petrošová. V kategorii sedmáků jsme měli dokonce dva vítěze. Chlapcům kraloval Dan Bilík a mezi děvčaty nedala nikomu šanci Tereza Lieblová. Také mezi osmáky získali cenné kovy chlapci i děvčata. Stříbro získali Tomáš Gerla a Míša Petrošová, zlato brala Zuzka Zachrdlová. V kategorii devátých tříd se zúčastnili pouze naši hoši a obsadili první dvě místa. Zlato získal Radim Koláček a stříbro Petr Grygar. Dále naši školu reprezentovali Marie Rajnochová, Adéla Malíková, Jarek Tkadlec, Jindra Španěl, Honza Brhel, Tomáš Holčák a Ondra Vašát. Všem žákům děkujeme za vynikající reprezentaci školy

Mgr. Tomáš Brňovják

Běžkařský zájezd pro osmáky a deváťáky


V pondělí 21. ledna se vybraní žáci z osmých a devátých ročníků zúčastnili běžkařského zájezdu na golfový areál do Rožnova pod Radhoštěm. Tento areál bývá při dostatku sněhové nadílky v zimních měsících proměněn na areál běžeckého lyžování. Jelikož je letošní zima velmi příznivá k sněhovým radovánkám, dostali žáci naší školy možnost si tento krásný zimní sport vyzkoušet právě v Rožnově.

Pokračování textu Běžkařský zájezd pro osmáky a deváťáky

Lyžařský kurz pro 7. ročník

Za velmi příznivých lyžařských podmínek letošní zimy vyrazili sedmáci na přelomu předposledního a posledního lednového týdne na lyžařský a snowboardový kurz. Každý den v osm hodin ráno byl pro nás přistaven před školou komfortní autobus CK Valaška a kolem půl čtvrté jsme se plni zážitků vraceli zpět. Již tradičně navštěvujeme během pěti dnů výcviku různé ski areály v našem nejbližším okolí. Postupně jsme navštívili ski areál Mezivodí, Kyčerka a Soláň. Letošního kurzu se zúčastnilo 46 žáků ze sedmých tříd, přičemž snowboardistů byla téměř polovina. Až na jedno drobnější zranění zápěstí se lyžařský kurz obešel bez komplikací. Žáci se během kurzu nejen zdokonalovali v lyžařských a snowboardových dovednostech, ale také zažívali spoustu legrace a krásných chvil se svými spolužáky v kouzelně zasněžené přírodě.

Sportu zdar a těšíme se na další lyžování

Mgr. Ondřej Fojtík