Krajské finále Poháru rozhlasu

V úterý 23. května jsme se za krásného počasí vydali do Zlína, na krajské finále v Poháru rozhlasu. Na tuto akci se z naší školy probojovalo družstvo mladších dívek 6.-7. ročníku, které si postup zasloužily úžasným druhým místem v okresním kole. Děvčata bojovala ve skoku dalekém, skoku vysokém, hodu kriketovým míčkem, sprintu a vytrvalostním běhu na 600 m.

Po náročném dni, kdy si děvčata poměřila síly s atletkami ze sportovních škol a vyzkoušela si velké atletické závody, se umístila na krásném 5. místě. Je potřeba také vyzdvihnout umístění Valentýny Flodrové (7. A), která se v této kategorii jako jednotlivec umístila na 4. místě.

Školu reprezentovaly:

Valentýna Flodrová, Eliška Kramolišová, Aneta Frydrychová a Barbora Modláková ze 7. A, Eliška Kuráňová a Anna Maria Diatilo ze 7. B, Rozálie Spáčilová a Julie Gaždová ze 6. B.

Všem jmenovaným sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Bolfová Tereza

Vyzkoušeli jsme si tematický týden

V minulém týdnu si žáci 5. B určili na každý den své téma, podle kterého se ten den měli obléct. Výuka probíhala dle rozvrhu, jen si žáci zpestřili chůzi do školy a dali si práci s tím, v jakém outfitu vždy dorazí. Čekalo nás tedy pět témat:

Pondělí – zvířecí den

Úterý – bláznivý den

Středa – růžový/fialový den

Čtvrtek – holky za kluky a naopak

Pátek – dámy a gentlemani

Více …

Den Evropy jsme oslavili projektovým dnem

V úterý 9. května jsme oslavili Den Evropy projektovým dnem, který pro žáky připravili učitelé přírodovědných předmětů.

Cílem bylo vytrhnout žáky alespoň na 2 vyučovací hodiny z běžných hodin a zaměstnat je experimentováním a pohybem.

Prostřednictvím ankety se děti mohly přihlásit do 14 různých pracovních skupin podle svého zájmu a nabídka v nich byla opravdu velmi rozmanitá. V každé skupině byla aktivita zaměřená na jiný evropský stát a také daný stát vystihovala.

Více …

Projektové výstupy Hiking – Explore And Learn!

Spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus+

V rámci projektu Erasmus + Hiking – Explore And Learn! jsme tři roky pracovali na dvou hlavních projektových výstupech. Jedním byl turistický průvodce, který obsahuje 12 výletů, tedy 4 z našich beskydských kopečků (Lysá hora, Ondřejník, Čertovy a Pulčínské skály a Vsetínské vrchy s Cábským jezírkem), 4 ze Španělska z okolí městečka Pilas, kde je škola, se kterou spolupracujeme, a 4 z Lotyšska a okolí jeho hlavního města Riga, odkud je naše druhá partnerská škola.

Není to ale ledajaký turistický průvodce. Kromě běžných informací o trase jako je délka, náročnost nebo možnost občerstvení po cestě je každý výlet doplněn sadou anglicko- česko- španělsko-lotyšských slovíček v mezinárodním obrázkovém slovníčku, různými úkoly a křížovkami, ale hlavně QR kódy, které turisty navedou na interaktivní cvičení a videoreportáže z trasy. Proto je tento průvodce koncipován jako pomůcka pro rodiny s dětmi, které se na výletě nudí a nekonečně dlouho se ptají: „Už tam budem?“ A tu přichází chvíle na našeho průvodce, který je celý dostupný v online podobě, třeba přes telefon.

Více …

Dopravní soutěž

Sluníčko a teplé počasí bylo jako stvořené k Dopravní soutěži mladých cyklistů, která proběhla ve středu 11. května na dopravním hřišti ve Valašském Meziříčí. 

Jedná se o tradiční soutěž, kterou organizuje DDM VM. Soutěží čtyřčlenné týmy ve dvou kategoriích – starší/mladší. 

Soutěž se skládá se ze čtyř disciplín – jízdě zručnosti, jízdě podle silničních pravidel (na kterou dohlíží strážníci městské policie), testu z teoretických znalostí a první pomoci (tu měli na starost zdravotníci z Červeného kříže). Je to tedy kompletní zkouška všeho, co se může na cestách hodit.  

Více …