MATLA 2022

Možná se ptáte, kdo nebo co je to Matla? Někdo by si mohl říct, že se jedná o nějakého patlala. Ale to nemusí být pravda. Matla je také matematická soutěž žáků čtvrtých a pátých tříd. Organizovala ji naše škola a proběhla 11. května v prostorách klubu deskových her Vrtule. Zúčastnilo se jí 50 žáků ze 7 škol.

Pětičlenné skupiny žáků soutěžily ve čtyřech disciplínách. Abaku, to je něco jako matematické scrabble. Skládání tangramů. Počítání a řešení logických úloh. A matematická kimovka, kde mimo počítání museli žáci zapojit i paměť.

Více …

3.C slavila Den matek

Den Matek je mezinárodní svátek, který se slaví po celém světě. Stát se a být matkou, je bezesporu ta nejkrásnější, ale také složitá záležitost. Maminky nečekají za svou něhu, lásku, trpělivost, starostlivost žádné poděkování, uznání ani pochvalu, a proto když se jim jí dostane, vhání jim to slzy do očí.

Více …

Šafařka se zapojila do zdolávání VKV vrcholů

V pátek 6. května se skupina 32 dětí z druhého stupně naší školy za doprovodu pana ředitele a třech cyklistických nadšenců pánů učitelů Fojtíka a Navrátila a volnočasového pedagoga Jirky Vološína vydala na první vyjížďku za zdoláváním vrcholů, které jsou součástí projektu VKV JUNIOR. Naše první „cyklistické kroky“  zavítaly  na poutní místo Stračka (361 m.n.m) a Jurkovičovu rozhlednu (480 m.n.m).

Informace pro účastníky vyjížděk: 

Bližší informace k zaregistrování (zřízení profilu) a postup, jak nahrát fotografie naleznete na: 

Souhlas se zpracováním osobních údajů – zveřejnění jména, příjmení a fotografií (potřebujete k registraci) – TENTO FORMULÁŘ SI MŮŽETE VYZVEDNOUT V KABINETU TV 

Mgr. Ondřej Fojtík

Úspěch v poháru rozhlasu

Za krásného počasí se ve čtvrtek 5. května uskutečnilo na místním atletickém stadionu okresní kolo v Poháru rozhlasu. Soutěže se účastní školní týmy složené maximálně z deseti žáků patřičné kategorie. Každý závodník se smí zúčastnit nejvýše dvou disciplín (60 m, skok do výšky, skok do dálky, hod míčkem/ vrh koulí a vytrvalostní běh) a štafety na 4 x 60 m. Výkony jednotlivých závodníků se přepočítávají dle atletických tabulek na body. Součet bodů poté udává jednotlivé pořadí. Naše škola vyslala do atletického klání všechny čtyři kategorie.

Více …