Erasmácké štěstí na Lysé hoře

Když jsem sepisovala žádost na projekt Erasmus + Hiking – Explore  And Learn!, vybrala jsem si jako téma něco, co mě samotnou dělá šťastnou – hory a turistika. Doufala jsem, že se mi povede předat kousek tohoto štěstí a nadšení dětem. Když jsme stáli kousek pod vrcholem Lysé hory a kochali se úžasnými výhledy, kde Smrk a Radhošť jako ostrůvky vyčnívaly z moře inverzní oblačnosti, zaznělo mezi žáky: „Paní učitelko, já jsem úplně šťastná!“ A v tu chvíli jsem věděla, že se to povedlo…

Více …

Erasmáci ze Šafařky na Cábském jezírku

S novým školním i projektovým rokem jsme se vrhli v rámci projektu Erasmus + Hiking – Explore And Learn! s nadšením na turistiku, která tvoří zásadní náplň našeho projektu. Po loňském Ondřejníku přišel na řadu druhý výlet, a to na Cábské jezírko, se zaměřením na jeho přírodopisné zajímavosti.

Na výlet jsme vyrazili ve čtvrtek 23. září 2021, ale organizace se neobešla bez problémů. Přesouvání termínu kvůli počasí, nesoulad s kroužky žáků kvůli přesunu, nachlazení žáků i učitelů… Nakonec se nám podařilo vyrazit v počtu 11 žáků a vše jsme zvládli na jedničku.

Více …

Jaká byla drakiáda

K podzimu již tradičně patří pouštění draků. A tak se v pátek 3. září vydali žáci 9. tříd společně s prvňáčky na fotbalový stadion ve Valašském Meziříčí, aby si společně nějakého toho draka pustili. Každý z prvňáčků přinesl vlastního draka, sešli se velcí, malí, zvířecí i pohádkoví. Nejprve si museli draky připravit a potom se snažili dostat je do vzduchu. Počasí bylo krásné, ale vítr foukal velice málo. Přesto se podařilo, aby všichni draci vzlétli. Mladší i starší žáci si pouštění draků užili a všichni už se těší na další společnou akci.

Nela Jasná, Bára Miczková – 9.A

Úspěch našich programátorů

VEX-IQ je programovatelná stavebnice, pomocí níž se sestavují roboti. S těmito roboty se pořádají soutěže v rámci republiky (a ti nezdatnější postupují do světového turnaje). 

Již několik let je i naše škola zapojena v této soutěži. Na konci každého školního roku se jezdí do Prahy na finálový turnaj. Zde žáci porovnávají mechanické i programové dovednosti svých robotů s roboty dětí z celé republiky. 

Více …

Projektový den 4.A Pevnost poznání

Dne 9.6. 2021 se třída 4.A vypravila za zážitky k Pevnosti poznání. Ráno jsme se společně sešli na vlakovém nádraží ve Valašské Meziříčí. Sportovně oblečeni a s dobrou náladou odjíždíme do Olomouce. Cesta rychle ubíhá, děti hrají stolní hry, povídají si, jsme zvyklí na roušky i respirátory, tak vše probíhá bez problémů. Asi za hodinku jsme v cíli, z nádraží se vydáváme pěknou procházkou k Pevnosti. Dětem před vstupem ještě necháme čas na svačinu, jsou zvyklé svačit, proto dodržujeme tyto pěkné pohodové chvilky. Vcházíme do Pevnosti poznání, kde nás čekají čtyři expozice.

Více …