Prvňáčci na lyžáku

Ve středu, 12. ledna, se naši nejmenší žáci vypravili na lyžařský výcvik. Jako každý rok jsme zvolili naši oblíbenou ,,Sachovku“ a výběr svahu se nám osvědčil. Její zázemí je pro začínající malé lyžaře ideální. Denně nás zahřívala a zasytila vydatná polévka a sladkosti z bufetu.

Více …

Vánoční pohár – soutěž v lezení

I přes veškeré zákazy, doporučení i nedoporučení se Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou rozhodlo zorganizovat tradiční soutěž v lezení Vánoční pohár. Za dodržení všech protiepidemických nařízení se v úterý 14. prosince v místní sportovní hale sešlo kolem 60 lezců a lezkyň v pěti věkových kategoriích. Pro každou skupinu byly připraveny dvě různě obtížné soutěžní cesty. Bodovalo se místo, kam se lezci podařilo vydrápat a čas.

Naši školu reprezentovali tři žáci sedmé třídy. Nepodařilo se jim sice obsadit medailové pozice, ale zato si vyzkoušeli atmosféru závodu a nové cesty.

Celá akce proběhla v pohodové a příjemné atmosféře. Velký dík tímto patří organizátorům, kteří se nezalekli současných podmínek a i přes to tuto akci zorganizovali.

Už teď se těšíme na další ročník.

Jiří Vološin

4.B si začala dopisovat s dětmi z Finska

Po letech došlo k obnovení kontaktů s finskou školou Alakylän koulu z okrajové části Oulu, se kterou jsme před lety pracovali na projektu Erasmus + nebo eTwinning. Letos si žáci ze 4.B začali dopisovat se čtvrťáky od paní učitelky Katji. Znalosti angličtiny našich a jejich čtvrťáků jsou docela vyrovnané, umíme zatím napsat něco o sobě, své rodině, domácích mazlíčcích, koníčcích, věcech, které máme nebo nemáme rádi atd.

Žáci z Finska nám napsali jako první a dopisy k nám putovaly dlouhé tři týdny! Ve středu 3. listopadu jsme jim odepsali a do Vánoc nás ještě čeká psaní Vánočních přáníček.  Na těch si musíme dát záležet, Finsko je přece jen sídlem samotného Santy! 🙂

Mgr. Hana Břoušková

Družina byla v Džungli

14. října školní družina vyjela do Hranické džungle. Do autobusu Petra Martince nasedaly děti 1.A, 1.B a 1.C. Chválíme je za ukázněnost. Paní kuchařky nám s sebou nabalily báječný řízek s chlebem, fruko, kokino a ovoce. Hranická džungle není velká, a proto jsme si ji rezervovali celou jen pro sebe. V herně jsme se prostřídali. Kluky fascinoval vzdušný hokej. Prvňáčci zde utratili drobné za mlsotky. Po dvou hodinách skákání, klouzání, házení, šplhání, her i křiku  si děcka převlíkla suchá trika a celou cestu domů jsme dokola zpívali školní hymnu, Obludu, Malé kotě a Sláva nazdar z výletu.

Kdybychom takovouto atrakci měli v družině celodenně k dispozici – živější děti by se vyřádily. Kdo si hraje, nezlobí. Všechny dětičky se usmívaly – asi ty endorfiny z pohybu.

Pokud epidemiologická situace dovolí, chtěli bychom tuto zájezdovou a zážitkovou akci ještě zopakovat.

Vychovatelky