Videokonference Erasmu se Španěly a Lotyši na Šafařce

„Doba covidová“ mezinárodním projektům zrovna nepřeje. Ale i přes to, že nám letos nebylo povoleno vycestovat v rámci projektu Erasmus + „Hiking – Explore And Learn!“ do Španělska na plánované březnové týdenní vzdělávací aktivity, jsme se s danou situací dokázali vypořádat.

V těchto dnech jsme si měli užívat španělského sluníčka a poznávat tamější kulturu, místo toho jsme se s našimi partnery nejen ze Španělska, ale i Lotyšska, sešli virtuálně. Celá akce vyžadovala pečlivé přípravy. Několik týdnů předem proběhla čistě učitelská videokonference, kde jsme se domluvili na programu a i já sama jsem se musela seznámit s aplikací Zoom, ve které jsem pak musela proškolit naše Erasmáky. Abychom vyladili pár technických problémů, žáci si aplikaci vyzkoušeli předem a kromě toho si na den D připravili pár informací o sobě, prezentaci o ČR, Valašském Meziříčí a naší škole a otázky na své zahraniční kamarády.

Více …

Úspěch školní fotografky

Nastávající podzimní krajina

Podmínky nejsou v dnešních dnech příznivé mnoha činnostem, mezi které patří třeba i soutěže. Ale i přes překážky, které současná doba přináší, se organizátoři snaží přizpůsobit a najít způsoby jak děti o oblíbené činnosti neochudit.

A právě organizátoři soutěže Objektiv 2020 se nezalekli překážek a již třetí ročník své soutěže zorganizovali. Soutěž je určena pro žáky škol a je zaměřena na filmovou, fotografickou a řemeslnou tvorbu. 

Více …

Co nového v Erasmu – Hiking- Explore And Learn!

Zatímco celý svět bojuje s pandemií koronaviru, my se snažíme bojovat proti nepřízni okolností a i přes distanční výuku a nemožnost vycestovat nejen do zahraničí, ale i na výlet po Beskydech, jede náš projekt s Lotyši a Španěly dál.

Protože je naší hlavní náplní turistika, které se nyní nemůžeme kolektivně věnovat, snažíme se nachystat veškerou práci, kterou můžeme, a to vše online. A co je tedy nového? Máme připravené vše i k druhému výletu – na Cábské jezírko. Děti prošly online výuku metodou CLIL, učí se scénář na chystané video a připravily slovníček s obrázky k danému tématu (viz foto – v anketě mezi žáky i kolegy zvítězily obrázky od Beátky Červenkové, Lucky Pavelkové a Elišky Vykopalové).

Více …