Archiv pro rubriku: Do tisku

Drápačka

V pravé poledne 29. listopadu se lezecká stěna na naší škole (v nově opravené tělecvičně) zaplnila lezci a lezkyněmi. Důvodem byly již tradiční boulderové závody Drápačka 2018. Soutěžilo se v šesti kategoriích podle třídy a pohlaví. Samotný závod měl dvě kola. V prvním se každý účastník snažil postupně zdolat šest různě obtížných cest. Na každou měl dva pokusy a podle úspěšnosti získával body. Po-té tři nezdatnější drápači z každé kategorie postoupili do kola druhého. V tom se již zdolával velká stěna, kde bylo třeba i jištění. Pokračování textu Drápačka

Florbalisti Šafařky dominovali v okresním kole

V úterý 27. listopadu se ZŠ Šafaříkova zúčastnila okresního kola ve florbale starších žáků, které se konalo ve sportovní hale Na Lapači na Vsetíně. Šest škol se zde utkalo o vítězství, které zaručovalo postup do krajského kola. Našim žákům vyšel turnaj skvěle, když zvítězili ve všech pěti utkáních. V úvodním souboji jsme zdolali ZŠ Nový Hrozenkov 2:1 a poté následovala výhra 3:1 nad ZŠ Lešná. Ve třetím a čtvrtém utkání nás čekali nejtěžší soupeři na turnaji. Kluci ovšem podali v obou zápasech výborný výkon, když zdolali ZŠ Rokytnice ze Vsetína 3:0 a následně i ZŠ Videčská z Rožnova p. R. 2:0. Těmito výsledky jsme si už s předstihem zajistili vítězství v turnaji a postup do krajského kola, které se bude konat 22.ledna 2019 v Uherském Brodě. V závěrečném utkání jsme ještě zvítězili nad ZŠ Dolní Bečva 2:0. Naši školu reprezentovali: Lukáš Slovák, Lukáš Pobořil, Lukáš Stodůlka, Lukáš Chuděj, Martin Gerža, Renda Siner, Adam Kubín, Kuba Žurek a Petr Plandor. Všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a držíme palce v krajském kole.

Mgr. Tomáš Brňovják

Šafařka druhá v halové kopané

Ve středu 21. listopadu se zúčastnili naši starší žáci okrskového kola v halové kopané, které se uskutečnilo v Zašové. Turnaje se zúčastnilo celkem šest škol a do okresního kola postupovaly dva nejlepší týmy. Hrálo se systémem každý s každým. V úvodním zápase jsme zdolali ZŠ Křižná 3:0. Ve druhém utkání proti ZŠ Vyhlídka došlo ke zranění našeho hráče a turnaj jsme dohrávali bez střídání. Zápas skončil smírně 1:1. Poté jsme rovněž 1:1 remizovali se ZŠ Zašová. Závěrečná dvě utkání jsme zvládli, když jsme nejprve zdolali 2:0 ZŠ Žerotínova a poté 1:0 ZŠ Poličná. V konečné tabulce jsme obsadili s 11 body a skóre 8:2 druhé místo, když o vítězství ZŠ Vyhlídka (rovněž 11 bodů, skóre 9:3) rozhodl vyšší počet vstřelených branek. Ale i tak jsme si zajistili postup do okresního kola, které se bude hrát na Horní Bečvě. Naši školu reprezentovali: Matěj Vaigl, Michal Bílý, Filip Kubíček, Petr Grygar, Roman Borák a Petr Plandor.

 

Mgr. Tomáš Brňovják