Školní jídelna

Informace ke stravování v době distanční výuky najdete v přiloženém souboru.

Na základě doplnění zásad pro školní jídelny pro školní rok 2020/2021, která vydala Krajská hygienická stanice Zlínského kraje, a to pro snížení rizika nákazy jsme se rozhodli, že s účinností od 1. 9. 2020 bude v naší školní jídelně možné používat pouze jednorázové obaly, které si mohou zakoupit hotově u vedoucí školní jídelny za poplatek 6,- Kč. Cizí strávníci mohou i nadále poobědvat ve školní jídelně od 11:00 – do 11:20 hod. Výdej do jednorázových obalů bude od 10:30 – do 10:45 hod.

Vzhledem ke zvýšení režijních nákladů jsme nuceni zvýšit od 1. ledna 2020 ceny obědů v kategorii cizích strávníků na 73,- Kč vč. DPH. Cena byla naposledy zvýšena roku 2013. Dále se zvyšuje cena dopoledních přesnídávek na 17,- Kč vč. DPH.

Vedoucí: Radka Konvičná

tel: 571 615 277, 739 453 726
email: jidelna@zssafarikova.cz

Jídelníček ke stažení

Jídelníček ONLINE

Více informací

Co to je?

Jídelníček dostupný na internetu v aplikaci iCanteen, ve kterém je možné po zadání přístupových údajů také odhlašovat, přihlašovat nebo měnit obědy.

Jak se můžu přihlásit?

Pomocí přihlašovacích údajů dostupných v kanceláři vedoucí jídelny.

Jak se s tím pracuje?

Ovládání je velmi intuitivní. V případě potřeby najdete návod pro používání po přihlášení v sekci “Nápověda”

Co, když ztratím přihlašovací údaje?

U vedoucí jídelny dostanete nové.

Co, když nemám přístup k internetu?

Stravu lze odhlásit nebo měnit jako doposud telefonicky nebo pomocí čipu na terminálu před vchodem do jídelny, kde je také jídelníček vyvěšen.

Základní škola Šafaříkova disponuje vlastní kuchyní, ve které připravujeme obědy pro žáky, pedagogy a zájemce o tuto formu stravování z řad občanů. Při přípravě jídel preferujeme čerstvé potraviny místního původu. Složení jídelníčku splňuje spotřební koš stanovený pro kategorii dětí mladšího školního věku, která je automaticky vhodná i pro starší strávníky (navyšuje se zde gramáž jednotlivých porcí).

Každý den mají strávníci na výběr ze dvou hlavních jídel (jedno z nich je většinou vegetariánské). Jídelníčky jsou zveřejňovány jak na webových stránkách, tak na nástěnce ve školní jídelně. V době dopolední velké přestávky ( 9:40 – 10:00 ) nabízíme žákům možnost zakoupit si svačinky.

Program školní jídelny je doplněný také programem Mléko do škol a Ovoce do škol.

Školní jídelna se také přihlásila do projektu Zdravá školní jídelna. Projekt přináší rady, recepty a příručky, které pomáhají školní jídelnu sladit s nejmodernějšími poznatky o zdravé výživě. Jedná se o zpestření a zatraktivnění školního stravování dle soudobých vědeckých informací a trendů pod dohledem odborníků. Školní jídelna může po splnění deseti kritérií získat prestižní certifikát Zdravá školní jídelna.
 
Projekt staví na těchto základních informacích:
  • Podle WHO lze správnou péčí o zdraví předejít 80% onemocnění srdce a cév, 80% cukrovky 2. typu a 40% nádorových onemocnění.
  • Dětství a adolescence jsou kritickým obdobím v životě člověka z hlediska zdraví, ale i rozvoje osobnosti. V tomto období jsou fyziologicky zvýšené požadavky na nutričně plnohodnotnou stravu.
  • Stravovací návyky a životní styl, který si jedinci upevní již v dětství, zpravidla přetrvávají do dospělosti.

Odhlašování obědů lze provést nejpozději den předem do 12: 30 hod. na tel.č.: 571 615 277, 739 453 726, e-mailem: jidelna@zssafarikova.cz, přes internet nebo osobně v kanceláři školní jídelny.

Upozornění: Ve školní jídelně se uskutečňuje školní stravování dětí pouze v době jejich pobytu ve škole. V době nemoci dítěte nemá dítě nárok na dotovanou stravu, to znamená, že první den nemoci si mohou rodiče vyzvednout oběd do přinesených nádob od 11: 15 – do 11: 30 hod. a další dny nemoci je nutné obědy odhlásit.

Jakékoliv dotazy týkající se stravování Vám rádi zodpovíme osobně, telefonicky nebo e- mailem. Těšíme se na dobrou spolupráci.

Seznam alergenů

Alergeny obsažené v pokrmech jsou označeny číslem podle následujícího schématu:

alergeny

Napsat komentář