Naši úspěšní recitátoři

Ve čtvrtek 9.3. se konalo v KZ Valašské Meziříčí regionální kolo recitační soutěže.

Máme velikou radost, že nás naši žáci úspěšně reprezentovali ve všech kategoriích.

Tady jsou jména těch nejúspěšnějších:

0. kategorie 3 .místo Jakub Štěpáník

I. kategorie 1. místo Matyáš Filípek

II. kategorie 1. místo Eliáš Trochta

III. kategorie 2. místo Eliška Machalová

                     3. místo Anna Maria Diatilo

Recitátoři, kteří se umístili na 1. a 2. místech postupují a budou nás reprezentovat v okresním kole.

Věříme, že si opět nechají nervičky i trému doma a my jim budeme zase držet palce 🙂

Mgr. Bohdana Mikulášková

Okresní kolo olympiády v německém jazyce zná své vítěze

Dne 8. března pořádalo Gymnázium Františka Palackého ve Valašském Meziříčí okresní kolo olympiády v německém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 35 žáků ze 13 základních a středních škol našeho okresu.

V kategorii základních škol soutěžilo 19 žáků ve dvou kategoriích. Za naši školu soutěžili dva žáci v kategorii 6. a 7. tříd a rovněž dva žáci v kategorii 8. a 9. tříd. Nejvíce se dařilo Mirkovi Rajnochovi ze 7.A , který v mladší kategorii obsadil krásné třetí místo. Jeho spolužačka Barbora Božková obsadila nepopulární čtvrté místo. Žákům  9.A Jakubovi Dvořákovi a Dominikovi  Paukovi stačily jejich výkony na pěkné čtvrté a páté místo. K těmto výsledkům gratuluji!

Všechny naše žáky bych chtěla pochválit za vzornou  přípravu na tuto konverzační soutěž a tím vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Magdalena Hrstková

Chválíme recitátory

Každý rok v tuto dobu probíhá školní kolo recitační soutěže.
Letos nás 20. a 21. února potěšily svými hezkými výkony děti prvního stupně, které se nebály předstoupit před porotu i ostatní soutěžící a s odvahou a nadšením zarecitovaly své básničky nebo texty. Některé děti recitovaly poprvé, některé jsou již trochu ostřílené z loňských ročníků. Všem dětem moc děkuji za účast a čas, který přípravě věnovaly. Není to snadné překonat trému a vystoupit před tolika diváky – posluchači.
Umístění v kategoriích:

Více …

Proběhlo okresní kolo chemické olympiády

V pátek 3. března proběhlo na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí okresní kolo 59. ročníku Chemické olympiády. Tématem letošního ročníku byl zejména prvek dusík a jeho sloučeniny.

Součástí okresního klání byl náročný teoretický test, který převyšoval svým obsahem učivo základní školy, a v laboratorní práci žáci ověřovali vlastnosti hydrogenuhličitanu amonného a dokazovali přítomnost bílkovin v běžných potravinách.

Z naší školy se soutěže zúčastnili čtyři žáci 9.A a dařilo se jim velmi dobře. 

Nela Kovářová se umístila na krásném 4. místě, Otakar Hoffmann na 5. místě, Helena Syptáková na 7. místě a Kateřina Vránová na 16. místě.

Všem žákům děkuji za velmi zdařilou reprezentaci naší školy a věřím, že nabytých znalosti využijí v dalším studiu. Mgr. Jana Veselá

Florbalisti byli na turnaji TM Stav

V sobotu 25. února proběhl ve Vsetíně tradiční florbalový turnaj TM Stav CUP 2023. Účastnilo se šest týmů, kdy družstva byla složena z žáků od první do deváté třídy.  

Naši školu reprezentovali převážně žáci sedmých tříd. Každé družstvo si zahrálo pět patnáctiminutových zápasů.  

Radost z gólů, ale i smutek a rozčarování z obdržených branek, nebo volnějšího přístupů rozhodčích. To vše k turnajům patří. Celkově kluci podali moc pěkný týmový výkon. A na to, že v ostatních družstvech byli většinou hráči o dva ročníky starší, nemusí se za svůj výsledek vůbec stydět. 

Více …