MATLA – zábavná matematická soutěž

Matematické soutěže se mohou někdy zdát poněkud nudné a nezáživné. To však nemusí být pravda. A právě ukázkou toho, že mohou být zajímavé a zároveň i zábavné je matematická soutěž Matla. Letošní, již druhý ročník přeběhl v prostorách klubu deskových her Vrtule a organizovala ho ZŠ Šafaříkova. Soutěž proběhla ve dvou dnech, kdy první den soutěžili žáci pátých tříd a druhý den žáci tříd šestých. Zúčastnilo se šedesát dětí, dvanáct družstev ze 6 škol. 

A o co v soutěži jde?  Pětičlenné družstvo – ano, žáci zde soutěží ve skupinkách, protože více hlav víc ví – absolvuje čtyři rozmanité disciplíny. 

Abaku, to je něco jako matematické scrabble. Skládání tangramů. Počítání a řešení logických úloh. A matematická kimovka, kde mimo počítání museli žáci zapojit i paměť.  

Více …

Naši malí „robotici“ jeli opět soutěžit do Prahy

Dne 5. června 2024 se náš tým Roboboys, složený z Matyáše Filípka, Ondry Vondry, Davida Vaňka, Dana Nováka, Jaromíra Nováka a Andrii Nepyivody ze třídy 4.A, zúčastnil mezinárodní robotické soutěže VEX IQ Czech Open 2024 konající se v pražské O2 aréně. Tato prestižní soutěž, určená pro základní školy, nesla letošní podnázev „Full Volume“ a přivítala celkem 30 týmů, z nichž 9 bylo zahraničních (Polsko, Německo, Slovinsko a Turecko).

Více …

Naše atletky se popraly s nepřízní počasí

V úterý 21. května se naše škola zúčastnila okresního kola v atletickém čtyřboji. Ten se konal na atletickém stadioně ve Valašském Meziříčí. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a to: mladší žáci, starší žáci, mladší žákyně a starší žákyně. Soutěžilo se za tým. Každý tým mohl mít maximálně 5 členů, přičemž se počítal celkový zisk bodů nejlepších 4 závodníků z každého týmu. Každý závodník musel absolvovat 4 disciplíny: skok vysoký nebo skok daleký, sprint na 60 m, podle kategorie také vrh koulí nebo hod míčkem a vytrvalostní běh na 600 m, 800 m nebo 1000 m.

Více …

Dopravní soutěž – mladší žáci postupují do kraje

Jako každý rok i tento proběhlo 9. května na dopravním hřišti oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. A jako každý rok i letos počasí jízdě na kole více než přálo. 

V této soutěži čtyřčlenné týmy (vždy dva kluci a dvě holky) postupně projdou čtyři disciplíny. Jedná se o jízdu zručnosti, jízdu po dopravním hřišti podle silničních pravidel (na to dohlížejí strážníci městské policie), test silničních pravidel a praktickou zkoušku z první pomoci (to mají na starost zdravotníci z Červeného kříže). 

Více …

Jsme nejlepší v kraji ve volejbale 

Ve středu 24. dubna nám začala naše cesta k vítězům krajského finále ve volejbale starších žákyň. V tento den jsme se na ZŠ Křižná zúčastnily okrskového kola, ve kterém jsme postupně zdolaly týmy ZŠ Zašová a ZŠ Křižná, bez ztráty jediného setu. Hrálo se vždy formou na dva vítězné sety do dvaceti bodů. Pokud byl výsledek 1:1, odehrál se třetí set do deseti bodů. Tento turnaj jsme tedy vyhrály a z 1. místa jsme se vydaly do dalšího kola.  

Okresní kolo se uskutečnilo 30. dubna na ZŠ Křižná. Tohoto kola se ji zúčastnily kvalitnější týmy z Rožnovska a Vsetínska. Tento turnaj se hrál formou jedné skupiny, kdy hrál každý s každým. I v tomto kole naše děvčata zase ani na chvíli nezahálela a bez ztráty jediného setu postoupila z 1. místa do krajského finále. 

Více …