Archiv pro rubriku: Soutěž

Úspěch našich němčinářů

Dne 11. února se na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí konalo okresní kolo v konverzaci v německém jazyce.  Celkem se okresního kola zúčastnilo 30 žáků základních škol a gymnázií. Žáci museli prokázat svou schopnost porozumění německému jazyku jak v písemném, tak v ústním projevu. Písemný projev byl založen na porozumění poslechového cvičení. V ústní části žáci museli prokázat svou znalost němčiny v konverzaci s porotou. Žáci byli hodnoceni za zvládnutí vylosovaného tématu, popis obrázku k tématu a za pohotové reakce při rozhovoru s komisí.

Pokračování textu Úspěch našich němčinářů

Naši florbalisti třetí v kraji!

Na konci ledna proběhlo krajské kolo ve florbale starších žáků, kterého se zúčastnili také naši chlapci. Turnaj se hrál ve sportovní hale v Uherském Brodě za účasti čtyř nejlepších škol Zlínského kraje (ZŠ Slovan Kroměříž, ZŠ Mánesova Otrokovice, ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod a ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí). Hrálo se systémem každý s každým a vítěz postoupil do kvalifikace o republikové finále.

Pokračování textu Naši florbalisti třetí v kraji!

Šafařka úspěšná ve skoku vysokém

Ve středu 6. února se konala v tělocvičně SVČ Domeček Valašské Meziříčí soutěž ve skoku vysokém. Naši žáci si v soutěži vedli skvěle a získali spoustu medailí. V kategorii prvních tříd zvítězil Ondra Liebl, v soutěži druhých ročníků získal stříbrnou medaili Matthew Hradil a bronzovou Patrik Urban. Mezi třeťáky bral zlatou medaili Artur Vojta a mezi děvčaty byla stříbrná Eliška Kuráňová. Čtvrtý a pátý ročník se bohužel nemohl zúčastnit, protože děti absolvují lyžařský kurz na Makově. Mezi šesťáky skončil třetí Damián Hradil, bronz získala také Stela Barochová a stříbro Tereza Petrošová. V kategorii sedmáků jsme měli dokonce dva vítěze. Chlapcům kraloval Dan Bilík a mezi děvčaty nedala nikomu šanci Tereza Lieblová. Také mezi osmáky získali cenné kovy chlapci i děvčata. Stříbro získali Tomáš Gerla a Míša Petrošová, zlato brala Zuzka Zachrdlová. V kategorii devátých tříd se zúčastnili pouze naši hoši a obsadili první dvě místa. Zlato získal Radim Koláček a stříbro Petr Grygar. Dále naši školu reprezentovali Marie Rajnochová, Adéla Malíková, Jarek Tkadlec, Jindra Španěl, Honza Brhel, Tomáš Holčák a Ondra Vašát. Všem žákům děkujeme za vynikající reprezentaci školy

Mgr. Tomáš Brňovják