Zeměpisná olympiáda

Dne 26.2.2020 se v Rožnově pod Radhoštěm na ZŠ Pod Skalkou uskutečnilo Okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentoval Radim Křenek ze 6.A v kategorii A a Tomáš Holčák z 8. B v kategorii C, která spojuje žáky 8. a 9. ročníků. Kluci museli prokázat své geografické znalosti, ale také rychle a správně umět vyhledat informace  z atlasu. Třetí část je praktická, která vyžaduje i dobré matematické schopnosti. Kluci se nezalekli velké konkurence a s úkoly se vypořádali se ctí. Radim obsadil 4. místo a Tomáš 16. místo. Klukům gratulujeme a přejeme další úspěchy.

Eva Goláňová

Okresní kolo olympiády AJ 2020 je za námi

Ve čtvrtek 20. února 2020 se konalo na ZŠ Vyhlídka okresní kolo anglické olympiády. I Šafařka vyslala svoje dva nejlepší žáky reprezentovat nás v dovednosti používat tento krásný jazyk. Olympiáda v okresním kole probíhá podobným způsobem jako ve školním kole – skládá se z části poslechové, práce s textem, konverzace na vybrané téma a ve starší kategorii je ještě navíc popis obrázku.

Více …

Proběhlo okresní kolo konverzace v německém jazyce

V pátek 14.února 2020 proběhlo na Gymnáziu Františka Palackého v našem městě Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Soutěže se jako každým rokem  zúčastnili i vítězové školního kola z naší školy. V kategorii šestých a sedmých tříd se nejvíce dařilo Nelle Němcové ze třídy 7.B, která získala krásné třetí místo.V této kategorii soutěž okresním kolem končí.  Mezi žáky osmých a devátých tříd zazářila Elizaveta Pisareva z 8.B , která získala třetí místo a tím se stala náhradnící do krajského kola. Dalšími účastnicemi byly Bára Krejsová a Eliška Böhmová, které obě svým projevem zaujaly porotu, nicméně medailových pozic nedosáhly. 

Všem čtyřem dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů v dalších nejen jazykových soutěžích.

Mgr. Magdalena Hrstková