Proběhlo okresní kolo konverzace v německém jazyce

V pátek 14.února 2020 proběhlo na Gymnáziu Františka Palackého v našem městě Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Soutěže se jako každým rokem  zúčastnili i vítězové školního kola z naší školy. V kategorii šestých a sedmých tříd se nejvíce dařilo Nelle Němcové ze třídy 7.B, která získala krásné třetí místo.V této kategorii soutěž okresním kolem končí.  Mezi žáky osmých a devátých tříd zazářila Elizaveta Pisareva z 8.B , která získala třetí místo a tím se stala náhradnící do krajského kola. Dalšími účastnicemi byly Bára Krejsová a Eliška Böhmová, které obě svým projevem zaujaly porotu, nicméně medailových pozic nedosáhly. 

Všem čtyřem dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů v dalších nejen jazykových soutěžích.

Mgr. Magdalena Hrstková

Vojtěch Stromšík zvítězil v krajském kole Mladého chemika

V úterý 28.ledna proběhla na ISŠ – COP druhá část regionálního kola celostátní soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR se závěrečným vyhlášením celkových výsledků. Soutěžilo se již tradičně ve 3 kolech. První kolo proběhlo na naší škole a 3 nejlepší žáci pak postoupili do kola druhého. To se uskutečnilo 10. prosince 2019 v aule ISŠ – COP Valašské Meziříčí a formou testu byly u soutěžících prověřeny jejich teoretické znalosti z chemie. Zúčastnilo se jej celkem 105 žáků z 36 ZŠ v kraji.

Více …

Florbalisté Šafařky na krajském kole ve florbale

V lednu se uskutečnilo ve sportovní hale v Uherském Brodě krajské kolo ve florbale starších žáků, kterého se zúčastnili i naši kluci. Turnaje se zúčastnilo pět škol. Vítězové okresních kol a pořádající ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu. Hrálo se systémem “každý s každým” a vítěz turnaje postupoval do kvalifikace o Republikové finále. V úvodním duelu jsme smolně prohráli se ZŠ Pod Vinohrady 0:1 a boj o vítězství v turnaji se nám hodně zkomplikoval. V dalších dvou zápasech naši kluci zabrali a zdolali jak ZŠ Holešov 5:1, tak i ZŠ Zlín 3:0. Výsledky v ostatních zápasech nám pomohly k tomu, že v závěrečném utkání proti ZŠ Sportovní z Uherského Hradiště jsme měli vše ve vlastních rukách. Pokud bychom svého soupeře zdolali, stali bychom se vítězi turnaje, v případě remízy nebo prohry bychom obsadili třetí příčku.

Více …