Naši fotbalisté na krajském kole!

Ve středu 27. listopadu jsme se vydali do krásné sportovní haly v Luhačovicích, kde se uskutečnilo krajské kolo v halové kopané starších žáků. Turnaje se zúčastnilo celkem pět škol. Vítězové jednotlivých okresů (ZŠ Zlín, ZŠ Sportovní Uh. Hradiště, ZŠ Kroměříž, ZŠ Šafaříkova) a pořadatel, ZŠ Luhačovice. Hrálo se systémem každý s každým, takže nás čekaly čtyři zápasy proti velmi kvalitním protivníkům. V úvodním utkání jsme se střetli se ZŠ Kroměříž. I když jsme prohrávali 0:2, tak jsme utkání třemi góly otočili a zvítězili 3:2. V dalších třech utkáních jsme již na své soupeře nestačili a odešli poraženi. Bilance jednoho vítězství a tří porážek nám stačila na konečné čtvrté místo, což je vzhledem ke kvalitě soupeřů, veImi dobrý výsledek. Proto je potřeba našim klukům poděkovat za výbornou reprezentaci školy. Naši školu reprezentovali: Luba Lasovský, Matěj Ondřej, Dan Bilík, Jarek Hruška, Jáchym Němec, Roman Borák, Patrik Květoň, Petr Plandor a Matěj Vaigl.


Mgr. Tomáš Brňovják

Šafařka na okresním kole ve florbale mladších žáků

V úterý 26. listopadu jsme se zúčastnili okresního kola mladších žáků ve florbale, které proběhlo v hale Na Lapači ve Vsetíně. Turnaje se zúčastnilo celkem devět škol, které byly nalosovány do tří skupin po třech. Ze skupiny postupoval pouze vítěz. K nám do skupiny byl bohužel nalosován pozdější vítěz turnaje ZŠ Rokytnice ze Vsetína, takže pro nás turnaj skončil již po základní skupině. Naši školu reprezentovali: Matyáš Křesala, Alex Kovács, Adam Jandík, Filip Doležal, Adam Škabraha, Tomáš Hrdý, Dominik Flodr, Ondra Pobořil a Damián Hradil.


Všem klukům děkujeme za reprezentaci školy.


Mgr. Tomáš Brňovják

Florbalisté Šafařky nejlepší v okrese!

Na konci listopadu se rozběhla soutěž ve florbale starších žáků, které se zúčastnili i naši kluci. Vše odstartovalo v pondělí 25. listopadu okrskovým kolem, které proběhlo na základní škole Křižná ve Valašském Meziříčí. Turnaje se zúčastnilo celkem devět škol. Hrálo se ve třech tříčlenných skupinách, z nichž vítěz postupoval do finálové skupiny. Našim klukům se skupinu podařilo vyhrát, když nejprve zdolali Gymnázium Fr. Palackého Valašské Meziříčí 6:3 a poté i ZŠ Kelč 6:1. Ve finálové skupině jsme odehráli další dvě utkání proti vítězům dalších dvou skupin. A opět naši kluci pouze vítězili. Nejprve porazili v poměru 6:0 ZŠ Salvátor a poté i kluky ze ZŠ Lešná 2:1. Tímto jsme se stali vítězi okrskového kola a zaslouženě postoupili do kola okresního. Naši školu reprezentovali: Lukáš Slovák, Lukáš Pobořil, Lukáš Chuděj, Dan Bilík, Dominik Topič, Matěj Ondřej a Martin Vašica.

Více …

Na Šafařce závodili v lezení

Ve čtvrtek 28. listopadu zaplnili tělocvičnu na naší škole lezci a lezkyně. Již tradiční boulderový závod Drápačka přilákal svým devátým ročníkem kromě žáků naší školy i děti z Rožnova a Vsetína.

Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, které byly rozděleny na kluky a holky.

Soutěž měla dvě kola. V prvním se všichni snažili postupně zdolat pět různě obtížných cest. Na každou byly dva pokusy a podle úspěšnosti se získávaly body. Poté tři nejúspěšnější v každé kategorie postoupili do finálového kola. V tom se již zdolávala velká stěna, kde bylo třeba i jištění. Zde rozhodoval kromě dosaženého chytu i čas.

Více …