VEX IQ Challenge

Dne 21.6.2023 se v pražské O2 aréně konalo celorepublikové finále robotické soutěže VEX IQ Challenge s mezinárodní účastí, tentokrát nazvané Slapshot. Úkolem týmů bylo navrhnout, postavit a naprogramovat robota ze stavebnice VEX IQ, který by dokázal vyprázdnit tři druhy zásobníků na puky a poté je dostřelit do druhé poloviny herního pole, všechno tohle během jedné minuty. 

Více …

Krajské finále volejbalu

Ve středu 21. června jsme se společně se ZŠ Žerotínovou vydali do Bojkovic, kde se uskutečnilo krajské finále ve volejbale starších dívek (8. – 9. tříd). Turnaje se zúčastnily čtyři nejlepší týmy ze Zlínského kraje. Utkání se odehrávaly na dva vítězné sety, formou skupiny, kdy hrál každý tým s každým.

Po dlouhé cestě a nervozitě, naše žákyně nezahálely. Všechny zápasy vyhrály v poměru 2:0 a odvezly si 1. místo. V letošním roce se bohužel neodehraje republikové finále. Věříme však, že naše družstvo, které bylo složeno ze žákyň 8. tříd, bude mít velkou šanci stejného úspěchu a dokáží se probojovat na republikové finále v následujícím školním roce.

Školu reprezentovaly:

Šárka Lieblová, Klára Závičáková, Adéla Knápková, Tereza Krupíková, Aneta Kocourková, Natálie Holeňová, Nela Klímová a Nela Skýpalová z 8. B.

Všem jmenovaným děvčatům moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Bolfová Tereza

Další úspěchy v matematické soutěži 

Jednou z nejtěžších matematických soutěží je, podobně jako v jiných předmětech, olympiáda. Nejtěžší je hlavně proto, že správný výsledek nestačí. Především je nutno vysvětlit, jakými matematickými postupy a úvahami jsme k výsledku došli.  Matematická olympiáda má své školní kolo. Příklady stejné pro celou republiku zadává garant MO, a tím je Jednota matematiků a fyziků. Ve školním kole mají žáci dost času, aby se doma zamysleli a vyřešili 6 složitých úloh. Pokud uspějí, můžou postoupit do okresního kola, které se letos konalo v ZŠ Rokytnice ve Vsetíně. Do okresního kola se ze 40 možných škol nominovalo pouze 11 škol. Z naší školy letos postoupilo celkem 12 žáků. A velmi se jim dařilo.  

          V kategorii 6. tříd se úspěšným řešitelem stala Ema Nováková. Sedmý ročník úspěšně reprezentoval Ondřej Sýkora. V osmých ročnících byli úspěšní Jakub Linduška, Jindřich Valoušek, Martin Ondrušek, Jaroslav Dvořák a nejlépe si vedla Šárka Lieblová na 1. místě s plným počtem bodů a Klára Zavičáková na bronzové příčce. Všem gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.  

Mgr. Eva Goláňová

Krajské finále Poháru rozhlasu

V úterý 23. května jsme se za krásného počasí vydali do Zlína, na krajské finále v Poháru rozhlasu. Na tuto akci se z naší školy probojovalo družstvo mladších dívek 6.-7. ročníku, které si postup zasloužily úžasným druhým místem v okresním kole. Děvčata bojovala ve skoku dalekém, skoku vysokém, hodu kriketovým míčkem, sprintu a vytrvalostním běhu na 600 m.

Po náročném dni, kdy si děvčata poměřila síly s atletkami ze sportovních škol a vyzkoušela si velké atletické závody, se umístila na krásném 5. místě. Je potřeba také vyzdvihnout umístění Valentýny Flodrové (7. A), která se v této kategorii jako jednotlivec umístila na 4. místě.

Školu reprezentovaly:

Valentýna Flodrová, Eliška Kramolišová, Aneta Frydrychová a Barbora Modláková ze 7. A, Eliška Kuráňová a Anna Maria Diatilo ze 7. B, Rozálie Spáčilová a Julie Gaždová ze 6. B.

Všem jmenovaným sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Bolfová Tereza

Dopravní soutěž

Sluníčko a teplé počasí bylo jako stvořené k Dopravní soutěži mladých cyklistů, která proběhla ve středu 11. května na dopravním hřišti ve Valašském Meziříčí. 

Jedná se o tradiční soutěž, kterou organizuje DDM VM. Soutěží čtyřčlenné týmy ve dvou kategoriích – starší/mladší. 

Soutěž se skládá se ze čtyř disciplín – jízdě zručnosti, jízdě podle silničních pravidel (na kterou dohlíží strážníci městské policie), testu z teoretických znalostí a první pomoci (tu měli na starost zdravotníci z Červeného kříže). Je to tedy kompletní zkouška všeho, co se může na cestách hodit.  

Více …