Archiv rubriky: Soutěž

Šafařka úspěšná v krajském kole literární soutěže

Na podzim vyhlásily knihovny Zlínského kraje literární soutěž pro děti, do které přispěli i naši žáci Elisaveta Pisareva a Marek Latta ze 7.B. Jejich práce postoupily z okresního kola do kola krajského, kde Elisa získala v kategorii próza 2.místo a Marek v kategorii komiks obsadil také krásné 2.místo.

Pokračování textu Šafařka úspěšná v krajském kole literární soutěže

ZŠ Šafaříkova postupuje v OVOV do republikového finále

Velikého úspěchu dosáhlo družstvo ZŠ Šafaříkova v OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů), když ve středu 29. května na krajském kole v Otrokovicích ze čtrnácti zúčastněných škol obsadilo 2. místo a postoupilo do REPUBLIKOVÉHO FINÁLE. V krajském kole se soutěžilo v šesti disciplínách, které jsou pro všechny kraje shodné. Sprint na 60 m, skok daleký, hod míčkem, leh-sedy za 2 min, shyby na šikmé lavičce za 2 min a volitelná disciplína běh na 1000 m nebo dribling za 2 min.  Jednotlivé disciplíny jsou bodovány podle bodovacích tabulek OVOV. Družstvo poté tvoří osm členů (čtyři chlapci a čtyři dívky). Do výsledného součtu družstva se započítávají tři nejlepší bodová skóre chlapců a dívek.

Pokračování textu ZŠ Šafaříkova postupuje v OVOV do republikového finále

Starší žáci na krajském kole Poháru rozhlasu

Ve čtvrtek 23. května se uskutečnilo na atletickém stadionu v Uherském Hradišti krajské finále Poháru rozhlasu. Startovali zde také naši starší žáci, kteří si účast vybojovali vítězstvím v okresním kole. Naši kluci soutěžili v sestavě Martin Gerža, Tomáš Gerla, Lukáš Stodůlka, Theodor Pařík, David Jirák, Michal Hruška, Petr Grygar, Jakub Žurek a Radim Koláček. Oproti okresnímu kolu nám tentokrát závody úplně nevyšly podle představ a ve velmi kvalitní konkurenci jsme nakonec ziskem 5318 bodů obsadili deváté místo. Mezi nejlepší výkony určitě patří čas 7,91s Petra Grygara na 60m, 168cm ve skoku vysokém Radima Koláčka, 523cm Tomáše Gerly ve skoku dalekém a čas 5:11,7 Davida Jiráka v běhu na 1500m. Všem klukům děkujeme za reprezentaci školy.


Mgr. Tomáš Brňovják

Úspěch našich atletů na okrskovém i okresním kole Poháru rozhlasu

3. května proběhlo na stadionu ve Valašském Meziříčí okrskové kolo atletických závodů družstev „Pohár rozhlasu“. Výborné výkony zde předvedli naši žáci. Mladší žákyně skončily na pátém místě a mladší žáci třetí. V kategorii starších žákyň jsme obsadili krásné druhé místo za ZŠ Vyhlídka. Druhé místo obsadili rovněž naši starší žáci. Tyto dvě kategorie si tak vybojovaly postup do okresního kola, které se uskutečnilo v pátek 17.5. rovněž na stadionu ve Valašském Meziříčí.  I zde jsme si v konkurenci nejlepších škol z okresu Vsetín vedli skvěle. Starší žákyně nakonec vybojovaly hezké páté místo. V kategorii chlapců nám závody vyšly ideálně. Starší žáci suverénně zvítězili se ziskem 5660 b, a tím si zajistili postup do krajského kola, které se bude konat ve čtvrtek 23. května v Uherském Hradišti. Mezi nejlepší výkony našich žáků jistě patří: Skok vysoký- Tomáš Gerla 172 cm- osobní rekord, 60 m- Petr Grygar 7,94 s, vrh koulí- Michal Hruška 10,83 m, skok daleký- Tomáš Gerla 530 cm, 1500 m- David Jirák 4:58,7.

Pokračování textu Úspěch našich atletů na okrskovém i okresním kole Poháru rozhlasu

Úspěch žáků ZŠ Šafaříkova na Polar Streethockey 2019

V dubnu se uskutečnilo v ostravské hale Dubina Velké finále florbalového turnaje Polar Streethockey. Do tohoto závěrečného turnaje se probojovalo celkem 64 škol z Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje. Již od úvodního kola se hrálo vyřazovacím způsobem, takže porážka znamenala konec v turnaji. Výborně si zde vedli naši žáci, kteří hráli v sestavě: Lukáš Slovák- brankář, Dan Bilík, Martin Vašica, Ondra Pobořil, Tomáš Holčák a Matěj Ondřej.

Pokračování textu Úspěch žáků ZŠ Šafaříkova na Polar Streethockey 2019