Archiv pro rubriku: Soutěž

Okresní kolo v OVOV

Ve čtvrtek 11. března se na ZŠ Křižná ve Valašském Meziříčí uskutečnilo okresní kolo v Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů. Již tradičně se této akce účastní mistryně světa a medailistka z olympijských her Šárka Kašpárková, která je patronkou této akce. Vzhledem k nepříznivému počasí se část pětiboje musela přesunout do tělocvičny. Soutěžilo se v přeskoku přes švihadlo, hodu medicinbalem, trojskoku, klicích a volitelné disciplíně 1000m/driblinku.

Naše škola vyslala do boje 8 členné družstvo tvořené čtyřmi chlapci a dívkami a 16 jednotlivců. V konkurenci osmi škol jsme obsadili 3. místo v družstvech s bodovým ziskem 21 834 b, což naší škole s velkou pravděpodobností zaručuje postup do kola krajského. Mezi jednotlivci na stupínek nejvyšší ve svých kategorií vystoupali: Damián Hradil, Terka a Šárka Lieblovi a Terka Petrošová. Postup do krajského kola si také zajistila Nela Kovářová, která obsadila druhé místo a Míša Pavelková.

Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím přejeme mnoho úspěchů 29. května v Otrokovicích.

Šafařka vyhrála 1. florbalovou ligu

Regionální liga starších žáků ve florbalu o pohár Sdružení obcí mikroregionu Vsetínsko“ a zároveň IV. ročník „Memoriálu Jardy Kudlíka“ vrcholila v pondělí 18. března čtvrtým turnajem. ZŠ Šafaříkova v sezóně odehrála celkem 14 utkání, ze kterých vzešla dvanáctkrát jako vítěz a vysloužila si tak celkové vítězství v soutěži.

Pokračování textu Šafařka vyhrála 1. florbalovou ligu

Okresní kolo starších žáků v basketbale

21. března proběhlo v tělocvičně naší školy okresní kolo v basketbale starších žáků. Turnaje se zúčastnilo šest nejlepších škol okresu Vsetín- ZŠ Vyhlídka, ZŠ Zubří, ZŠ Sychrov Vsetín, ZŠ Pod Skalkou R. p. R., ZŠ Nový Hrozenkov a ZŠ Šafaříkova. Hrálo se ve dvou tříčlenných skupinách a první dva týmy postoupily do semifinále. Naši kluci svou skupinu B vyhráli, když porazili jak ZŠ Pod Skalkou R. p. R., tak i ZŠ Nový Hrozenkov. V semifinále tak na nás čekal druhý tým skupiny A ZŠ Zubří. Ve vyrovnaném utkání nakonec naši kluci svému soupeři podlehli a museli se spokojit se soubojem o třetí místo. Ve druhém semifinále přehrála ZŠ Vyhlídka kluky ze ZŠ Pod Skalkou R. p. R. V zápase o bronz naši kluci ji nezaváhali a obsadili krásné třetí místo. Ve finále pak zaslouženě zvítězila ZŠ Zubří nad ZŠ Vyhlídka a bude nás tak reprezentovat v krajském kole, které se uskuteční koncem dubna v Kroměříži. Naši školu reprezentovali: David Gerla, David Jirák, Dan Bilík, Lukáš Chuděj, Tomáš Gerla, Radim Koláček a Adam Kubín. Všem klukům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.


Mgr. Tomáš Brňovják

O poklad strýca Juráša – výsledky okresního kola

Do literární soutěže O poklad strýca Juráša přispělo v našem okrese na 300 dětí. Přes městská kola ti nejlepší poměřovali své práce v okresním kole. Ve čtvrtek 21. března v Městské knihovně ve Valašském Meziříčí byly vyhlášeny výsledky a oceněni autoři. Děti soutěžily ve čtyřech věkových kategoriích a v každé byly zvlášť hodnoceny příspěvky prozaické, básnické a komiksy. Téma znělo Já a můj hrdina.

Pokračování textu O poklad strýca Juráša – výsledky okresního kola