Okrskové kolo v minifotbalu chlapců

https://eu.zonerama.com/zssafarikova/Album/8512599?secret=pO9D71sB7V6JgJEuCf8Fq6iJ0

V pátek 27.5. se za krásného slunného počasí naši starší žáci zúčastnili okrskového kola v minifotbalu. Při účasti čtyřech družstev (ZŠ Lešná, ZŠ Vyhlídky, ZŠ Žerotínova) naši kluci nepoznali porážku a celý turnaj vyhráli. Tím si zajistili postup do kola okresního, které se bude konat ve Valašském Meziříčí 8.6.

Mgr. Ondřej Fojtík

Okresní kolo ve volejbalu dívek

Po vítězství v okrskovém kole ve volejbalu dívek, se ve čtvrtek 26.5. děvčata zúčastnila kola okresního. Po nádherném, bojovném zápase plném emocí, kde jsme s vítězným družstvem z Vidče prohráli až v tiebreaku 15:13, nám připadlo pěkné 3. místo.

Mgr. Ondřej Fojtík

Krajské kolo v OVOV v Otrokovicích

BLOK

Již po půl sedmé ráno jsme ve středu 25.5. nasedli do autobusu a plni očekávání jsme vyrazili na krajské kolo v OVOV do Otrokovic. Za drobného deště jsme se pustili do plnění šesti disciplín, které jsou součástí krajských kol (60m, skok daleký, hod míčkem, přítahy na šikmé lavičce, sed-lehy za 2 min a volitelná disciplína 1000 m nebo driblink za 2 min). V konkurenci jedenácti škol jsme obsadili pěkné třetí místo. Bohužel pouze první dvě školy postoupily do republikového finále. Malou náplastí nám mohla být dvě třetí místa Šárky Lieblové a Nely Klímové mezi jednotlivci. I přes zklamání z nepostupu jsme rádi, že jsme si mohli poměřit své výkony z ostatními soupeři.

Více …

První místo v okresním kole v atletickém čtyřboji

Ve čtvrtek 2.6. se na atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí uskutečnilo okresní kolo v atletickém čtyřboji. Všichni atleti postupně absolvovali běh na 60 m, vytrvalostní běh podle kategorií (600, 800 nebo 1000 m), skok do výšky nebo do dálky a hod míčkem nebo vrh koulí. Všechny disciplíny se přepočítávaly na body podle atletických tabulek. Součet čtyřech nejlepších závodníků z pětičlenného týmu poté dával celkový bodový zisk a tím pádem i pořadí jednotlivých škol. Naše škola zapojila do atletického klání všechna čtyři družstva. Mladší žáci (6. a 7. třída) obsadili 10. místo z 15 zúčastněných škol, starší žáci (6. a 7. třída) 9. místo z 12, mladší žačky získaly bronzové medaile ze 14 týmů a starší děvčata mezi dvanácti týmy získala medaile nejcennější a obsadila první místo.

Více …

Dopravní soutěž

Ve středu 11.5.2022 proběhlo v areálu SVČ Domeček okresní kolo dopravní soutěže. Za naši školu se zúčastnilo celkem osm žáků  pátých a osmých ročníků.

Klání spočívalo ve čtyřech disciplínách:

– pravidla silničního provozu – test

– pravidla silničního provozu – jízda v ulicích města podle pravidel silničního provozu pod dohledem PČR

– jízda zručnosti

– zásady poskytování první pomoci – vysvětlení ošetření různých úrazů

Více …