Literární soutěž Miroslava Kabely

Město Valašské Meziříčí ve spolupráci s městskou knihovnou a kulturní komisí pořádalo, jako každý rok, Literární soutěž Miroslava Kabely.  Byla možnost výběru ze tří témat – Detektivní povídka, Můj příběh z cest nebo Nejlepší příběh. Soutěže se zúčastnilo 19 žáků v mladší kategorii 13-15 let

 a 12 studentů ve starší kategorii 16-20 let.

 Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo 8.12.2020 v městské knihovně a ceny předávaly místostarostka města PaedDr. Yvona Wojaczková a ředitelka knihovny Mgr. Zdeňka Smahlová.

Výsledky soutěže:

Mladší kategorie: 1. Lukáš Randýsek (ZŠ Šafaříkova), 2. Marek Šnajdr a 3. Michaela Pavelková (oba Gymnázium Fr. Palackého).

Starší kategorie: 1. Petr Vajgl, 2. Anežka Petrovická, 3. Dorota Příleská (všichni Gymnázium Fr. Palackého).

Předání cen proběhlo, vzhledem k současné epidemiologické situaci, v komorním, ale přesto pohodovém duchu.

Z republikového finále OVOV veze ZŠ Šafaříkova bronzovou medaili

Ve dnech 3. a 4. září 2020 se v Brně na atletickém stadionu v areálu VUT konal již jedenáctý ročník republikového finále Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV). Republikového finále se zúčastnilo 561 dětí ze 123 škol. Podpořilo je na 50 olympioniků – aktivních, i těch z řad Českého klubu olympioniků. Součástí závodů byl i doprovodný program. V BeActive vesničce si mladí sportovci mohli vyzkoušet například úkoly v rámci Sazka Olympijské cesty, střelbu na koš z vozíku pro handicapované, skoky na trampolíně, zorbing, mohli využít fotokoutek, popřípadě lukostřelbu. Součástí akce byl také závod učitelů, ukázka psovodů, seskoky parašutistů, ukázky bojového umění v podání Armády ČR nebo exhibice a autogramiáda slavných olympioniků.

Více …

Zeměpisná olympiáda

Dne 26.2.2020 se v Rožnově pod Radhoštěm na ZŠ Pod Skalkou uskutečnilo Okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentoval Radim Křenek ze 6.A v kategorii A a Tomáš Holčák z 8. B v kategorii C, která spojuje žáky 8. a 9. ročníků. Kluci museli prokázat své geografické znalosti, ale také rychle a správně umět vyhledat informace  z atlasu. Třetí část je praktická, která vyžaduje i dobré matematické schopnosti. Kluci se nezalekli velké konkurence a s úkoly se vypořádali se ctí. Radim obsadil 4. místo a Tomáš 16. místo. Klukům gratulujeme a přejeme další úspěchy.

Eva Goláňová