Záložka do knih spojuje školy

Také v letošním školním roce se naši šesťáci zúčastnili mezinárodního projektu „Záložka do knih spojuje školy“. Tento projekt vyhlašuje Knihovna Jiřího Mahena v Brně a na naší škole se stal již tradicí. Princip spočívá v tom, že každé české škole, která se přihlásí, je přidělena škola slovenská. Děti poté vyrobí papírové záložky do knih a navzájem si je s partnerskou školou vymění.

Letos nám byla přidělena škola z malé obce Smižany, kterou byste našli blízko Spišské Nové Vsi. Naše děti se s nadšením vrhly ve výtvarné výchově pod vedením paní učitelky Bilové do malování a vymýšlení těch nejkrásnějších záložek. Poté jsme je společně odeslali a čekali, co k nám na oplátku dorazí ze Slovenska. A dočkali jsme se.

Teď už má každá záložka svého nového majitele a určitě přispěje k tomu, aby se dětem mnohem lépe četlo.

                                                                                               Žáci 6.A + 6.B