Erasmácká anketa v ulicích

V deštivém pondělním odpoledni 21. listopadu 2022 vyrazilo 11 „Erasmáků“ do ulic města Valašského Meziříčí zjišťovat, zda v rámci našeho projektu šíříme dostatečně výsledky naší práce mezi místní obyvatele. Žáci byli rozděleni na pět skupinek – před školou, u nemocnice, na náměstí, u zámku a na autobusovém nádraží. Ptali se kolemjdoucích, zda vědí, že na ZŠ Šafaříkova probíhá nějaký projekt Erasmus +. Ze 107 dotázaných vědělo o existenci našeho projektu 42 lidí, což je pozitivní číslo. Více podrobností ale mnoho lidí nevědělo. Téma našeho projektu – hory nebo turistika – vědělo jen 12 lidí, pouze 5 lidí vědělo, jaké dvě země kromě ČR jsou do projektu zapojené, a 7 lidí řeklo správně alespoň Lotyšsko nebo Španělsko.

Každý dotázaný dostal od našich žáků také letáček a někteří zvídavější kolemjdoucí se našich žáků vyptávali i na nějaké podrobnosti o tom, kde už díky Erasmu vycestovali nebo vycestují.

Věříme, že po naší intervenci ve valašskomeziříčských ulicích už bude o našem projektu vědět mnohem více lidí!

Hana Břoušková.