Archiv autora: Adamuška

Aktualizovaná informace o provozu školní družiny v době konání škol v přírodě

Školní družina nemá v době od 17.6. do 21.6. 2019 provoz !!!

Pondělí 17.června – je pouze ranní družina 6:15 – 8:00 hodin
Pátek 21.června – je odpolední družina otevřena do 14:00 hodin, vzhledem k přijíždějícím skupinám ze škol v přírodě

• Pokud nebude Vaše dítě odcházet po příjezdu ze školy v přírodě samo domů, můžete si jej v družině do této doby ( 14:00 hodin ) vyzvednout

Žáci, kteří se neúčastní školy v přírodě se budou denně scházet ráno po půl osmé
ve vestibulu žákovského vchodu u šatních skříněk. Zde si je vyzvednou pověření
učitelé. Vyučování pro tyto žáky bude od 8:00 do 12:30 a poté půjdou na oběd.
Vyučování v tyto dny končí obědem !
Žáci odchází domů sami nebo si je můžete vyzvednout v družině do 13:00 hod. !

Hodina ruštiny opět s rodilou mluvčí Lizou

Konec roku se kvapem přiblížil a my jsme ještě jednou pozvali do naší šesťácké hodiny ruštiny rodilou mluvčí Lizu Pisarevu ze 7.B, aby s námi uzavřela letošní snažení naučit se krásnému, zvučnému jazyku.

Tentokrát si Liza připravila úžasnou prezentaci ruských přírodních krás. U každého obrázku byl stručný popis psaný azbukou, a tak měly děti možnost vyzkoušet si své znalosti čtení azbuky na zcela neznámém textu a musím říct, že jim to šlo bravurně. Hravě přelouskaly i delší slova. K tomu se mohly zaposlouchat do přirozeného projevu Lizy a vyzkoušet si, nakolik rozumí, když mluví rodilá mluvčí.

Pokračování textu Hodina ruštiny opět s rodilou mluvčí Lizou

Šafařka úspěšná v krajském kole literární soutěže

Na podzim vyhlásily knihovny Zlínského kraje literární soutěž pro děti, do které přispěli i naši žáci Elisaveta Pisareva a Marek Latta ze 7.B. Jejich práce postoupily z okresního kola do kola krajského, kde Elisa získala v kategorii próza 2.místo a Marek v kategorii komiks obsadil také krásné 2.místo.

Pokračování textu Šafařka úspěšná v krajském kole literární soutěže