Archiv autora: Adamuška

Krásenský zvoneček – 28. ročník

Ve dnech 4. – 5. dubna 2019 se uskutečnila soutěž v přednesu žáků základních a středních
škol Krásenský zvoneček. Naše barvy hájily děti 1. i 2. stupně a nutno říci, že velmi dobře.
Za první kategorii vystoupily Lilli Jasoňková, Anna Diatilo a Viola Stančíková. Anička obsadila 2. a 1. místo patřilo Violce. Celkově děvčata získala pro naši školu 3. místo.
Ve druhé kategorii se předvedla Nelly Geryková (6. místo), Tereza Trávníčková ( 5. pořadí) a Bára Vykopalová ( taktéž 5. místo). V celkovém pořadí škol i tato kategorie obsadila 3. příčku. Třetí kategorie nám udělala velkou radost, Hynek Mikuš (9.A) vybojoval 2. místo, Adriána Marie Sušinková (9.B) a Marek Latta (7.B) přidali také své body a výsledkem byla ,,Krásenská zvonička“ za 1. místo v celkovém pořadí škol. Po dvou letech se tak opět tato putovní cena dostane na čestné místo v naší škole.

Děkujeme všem našim recitátorům za jejich skvělé výkony.

Pokračování textu Krásenský zvoneček – 28. ročník

Šafařka na cestě kolem světa

Dne 27. března 2019 se ve školní družině Základní školy Šafaříkova uskutečnilo projektové odpoledne s názvem „S drumbeny kolem světa“. Tento interaktivní workshop nám přijel představit  pan Zdeněk Roller – sám autor drumbenu.  Na vlnách hudby  nás tak  imaginárně provázel  různými krajinami  téměř celého světa. Přivezl  s sebou desítky jednoduchých  rytmických nástrojů, které nám  nejen předvedl, ale  také nás učil na ně hrát.

Pokračování textu Šafařka na cestě kolem světa