MATLA – zábavná matematická soutěž

Matematické soutěže se mohou někdy zdát poněkud nudné a nezáživné. To však nemusí být pravda. A právě ukázkou toho, že mohou být zajímavé a zároveň i zábavné je matematická soutěž Matla. Letošní, již druhý ročník přeběhl v prostorách klubu deskových her Vrtule a organizovala ho ZŠ Šafaříkova. Soutěž proběhla ve dvou dnech, kdy první den soutěžili žáci pátých tříd a druhý den žáci tříd šestých. Zúčastnilo se šedesát dětí, dvanáct družstev ze 6 škol. 

A o co v soutěži jde?  Pětičlenné družstvo – ano, žáci zde soutěží ve skupinkách, protože více hlav víc ví – absolvuje čtyři rozmanité disciplíny. 

Abaku, to je něco jako matematické scrabble. Skládání tangramů. Počítání a řešení logických úloh. A matematická kimovka, kde mimo počítání museli žáci zapojit i paměť.  

Více …

Uzavření hlavního žákovského vchodu během rekonstrukce nádvoří – už od 17.6.

Vážení rodiče,

jak jsme již dříve avizovali, od pondělí 17.6.2024 do 20.8.2024 bude uzavřen hlavní žákovský vstup (včetně vstupu na nádvoří) do budovy školy z ulice Nerudova z důvodu rekonstrukce nádvoří.

Žáci budou do budovy školy vstupovat z ulice Šafaříkova:

  • družinovým vchodem u jídelny
  • hospodářským vchodem z parku (pod kulatým oknem)

Odchod ze školy bude možný:

  • do 14.00 oběma vchody (hospodářský i u jídelny)
  • od 14.00 pak pouze družinovým vchodem u jídelny

Vedení školy

Job shadowing ve Francii

Logo vlajka EU text: Spolufinancováno Evropskou unií

V květnu jsem využila nabídky naší školy, stát se na týden stínem učiteli v Evropské unii. Zdánlivě krkolomné zadání jsem vyřešila snadno. Na Internetu jsem vznesla dotaz, kdo by rád přítomnost české učitelky ve škole a obratem se mi ozvala paní učitelka z francouzské základní školy. Pozvání bylo na cestě.

 A tak jsem odletěla do Paříže, odkud jsem dále vlakem TGV dojela do Lille a z Lille regionálním vlakem do Roubaix, kde mě čekala má hostitelka. A začal týden, na který budu ještě dlouho vzpomínat.

Více …

Naši malí „robotici“ jeli opět soutěžit do Prahy

Dne 5. června 2024 se náš tým Roboboys, složený z Matyáše Filípka, Ondry Vondry, Davida Vaňka, Dana Nováka, Jaromíra Nováka a Andrii Nepyivody ze třídy 4.A, zúčastnil mezinárodní robotické soutěže VEX IQ Czech Open 2024 konající se v pražské O2 aréně. Tato prestižní soutěž, určená pro základní školy, nesla letošní podnázev „Full Volume“ a přivítala celkem 30 týmů, z nichž 9 bylo zahraničních (Polsko, Německo, Slovinsko a Turecko).

Více …