Archiv autora: Adamuška

Besedovali jsme s policií na téma “Šikana”

Dne 28. 11. 2018 se na naší škole ZŠ Šafaříkova ve všech třídách 5. ročníků uskutečnila beseda se strážníkem městské policie Pavlem Kachtíkem na téma ,,Šikana“. V úvodu jsme si společně vysvětlili, co je šikana a na koho by se měl žák obrátit a komu to říct. Zazněl i jeden pěkný citát, který kluky a
holky snad oslovil: ,,Nedělej nikomu to, co nemá rád“. Pan Kachtík v další části objasnil projevy šikany, nejen fyzické útoky, ale i slovní nadávky, pomluvy, urážení, vše, s čím se mladý člověk může potkat nejen ve škole, ale i v kroužku a jinde. Popsal také vlastnosti agresora šikanování. Hodinová beseda velmi rychle utekla, v závěru jen pár dotazů a velký potlesk. Pan strážník také souhlasil se společnou fotografii celé třídy.
Děkujeme za pěknou besedu a těšíme se na další návštěvu.

Za třídu 5. B Mgr. Lenka Šimčíková

Už se zase těšíme na Vánoce

Ve středu 21. listopadu 2018 se uskutečnilo na Šafařce vánoční tvořivé odpoledne pro děti a jejich rodiče. V době , kdy barevný podzim vystřídaly první sněhové vločky, jsme uvítali padesátku rodinných skupinek, které si přišly vlastnoručně vyrobit vánoční dekorace pro nadcházející svátky .

Ve třech přichystaných dílničkách si děti za pomoci rodičů nebo vychovatelek postupně vyrobily adventní věnce, zdobily perníčky a vytvářely papírovou hvězdičku. Všichni společně, dospělí i děti , se brzy těšili z krásných vánočních dekorací. Pokračování textu Už se zase těšíme na Vánoce

Halloween na Šafařce

Prvního listopadu v podvečer se na již tradiční halloweenské oslavě sešla nejrůznější strašidla.

V tělocvičně ZŠ Šafaříkova jsme při společném tanci a dovádění mohli vidět naše žáky ve strašidelných  převlecích . Byli tu s námi kostlivci, bílé paní, duchové, černokněžníci , bludičky a ostatní všemožná strašidla. Ti všichni společně zapózovali našim fotografům a vydali se na strašidelná stanoviště. Prolézali starým hradem, házeli na bubáka a absolvovali stezku odvahy.

Všechna naše strašidla byla nebojácná a bez úhony absolvovala přichystané nástrahy. Po společném tanci a reji všech masek jsme zakončili letošní halloweenskou oslavu ohňostrojem.

Děkujeme všem dětem za účast, rodičům za výrobu a pořízení masek a organizátorům za přípravu a zdárný průběh celé akce. Letošnímu Halloweenu nazdar a za rok opět nashledanou.

Renata Wiesnerová

Záložka do knihy spojuje školy

Během podzimních měsíců se všichni učitelé českého jazyka spolu se svými žáky zapojili do mezinárodního projektu „Záložka do knihy spojuje školy – Záložka do knihy spája naše školy“. Cílem projektu bylo propojit vždy konkrétní českou a slovenskou školu, vytvořit vlastními silami záložku na téma pohádka a poté si své výtvory navzájem vyměnit. Naší škole byla přiřazena Základní škola ve východoslovenském Kechneci. Pokračování textu Záložka do knihy spojuje školy