Úspěch našich programátorů

VEX-IQ je programovatelná stavebnice, pomocí níž se sestavují roboti. S těmito roboty se pořádají soutěže v rámci republiky (a ti nezdatnější postupují do světového turnaje). 

Již několik let je i naše škola zapojena v této soutěži. Na konci každého školního roku se jezdí do Prahy na finálový turnaj. Zde žáci porovnávají mechanické i programové dovednosti svých robotů s roboty dětí z celé republiky. 

Více …

Projektový den 4.A – Štramberk

Dne 15.6. se uskutečnil s třídou 4.A Projektový den – cíl Štramberk. Děti byly předem seznámeny s cílem Projektu, místy, která jsme chtěli společně navštívit, zajímavostmi, historií města a památkami.

Sraz třídy byl ráno na vlakovém nádraží ve Valašské Meziříčí. Vlak nás dopravil do cílové stanice města Štramberku. Pan průvodce účastníky přivítal na nádraží a seznámil všechny s programem Projektu. Nejprve se blížíme k Národnímu sadu. Pěkná procházka k jeskyni Šipka, pro mnohé velké překvapení, že zde byly objeveny kosti neandertálského dítěte. Nesměle si prohlížíme jeskyni. Také jsme zazvonili na zvoničku, prošli jsme částí sadu s pomníky významných osobností a pokochali se nádherným výhledem na lom Kotouč. Pro všechny příjemné ráno v přírodě.

Více …

7.B v ENHA Freestyle Ostrava

Máme tu konec školního roku a s ním, konečně po dvou letech, školní výlety. Pro naši 7.B zorganizovala paní učitelka Kulišťáková výlet do ENHA Freestyle v Ostravě, což je obří trampolínová tělocvična. Vyrazili jsme s žáky ve středu 16. června brzy ráno. Čekala nás asi 1,5 hodinová cesta vlakem a 20 minut procházky velice nehezkou částí Ostravy-Kunčice, s dlouhými špinavými podchody a příkopy plnými odpadků. Naštěstí jump aréna v cíli byla za tuto cestu odměnou. Žáci se zde pořádně vyblbli, někteří už po půl hodině řádění vypadali dosti znaveně, ale ve výsledku jsme je z areálu museli po skoro 2h skákání, salt a podobných kousků doslova vyhánět. Ještě každý na cestu do ručky nějakou tu zmrzku a hurá zpět na vlak! Věřím, že si všichni výlet užili a budou mít na co vzpomínat.

Mgr. Hana Břoušková.

Deváťáci se účastnili projektu

FOND MALÝCH PROJKEKTŮ

Žáci z devátých ročníků ZŠ Šafaříkova se účastnili dvou on-line workshopů, které se konaly v rámci projektu „Československé historické dědictví, kameny zmizelých dětí“ kód projektu: CZ/FMP/6c/04/066. První on-line workshop se konal 20. května 2021 ze Základní školy Jána Amosa Komenského v Čadci. Lektoři v rámci workshopu prostřednictvím zážitku otevřeli téma nucené migrace, antisemitismu, xenofobie. Žáci byli seznámeni s postupnou přeměnou společenské atmosféry v období 30. let 20. století.  Druhý on-line workshop se konal 27. května 2021 z Valašského Meziříčí. V rámci on-line workshopu proběhla beseda s historikem Tomášem Baletkou na téma „Židé ve Valašském Meziříčí“. V rámci této besedy byl představen průřez dějinami židovské komunity ve Valašském Meziříčí (a Krásně nad Bečvou) od středověku prakticky až do roku 1945. Workshopy byly doplněny prezentací žáků na téma holocaust a reportáží o výsadbě „hvězd smíření“.