Videokonference Erasmu se Španěly a Lotyši na Šafařce

„Doba covidová“ mezinárodním projektům zrovna nepřeje. Ale i přes to, že nám letos nebylo povoleno vycestovat v rámci projektu Erasmus + „Hiking – Explore And Learn!“ do Španělska na plánované březnové týdenní vzdělávací aktivity, jsme se s danou situací dokázali vypořádat.

V těchto dnech jsme si měli užívat španělského sluníčka a poznávat tamější kulturu, místo toho jsme se s našimi partnery nejen ze Španělska, ale i Lotyšska, sešli virtuálně. Celá akce vyžadovala pečlivé přípravy. Několik týdnů předem proběhla čistě učitelská videokonference, kde jsme se domluvili na programu a i já sama jsem se musela seznámit s aplikací Zoom, ve které jsem pak musela proškolit naše Erasmáky. Abychom vyladili pár technických problémů, žáci si aplikaci vyzkoušeli předem a kromě toho si na den D připravili pár informací o sobě, prezentaci o ČR, Valašském Meziříčí a naší škole a otázky na své zahraniční kamarády.

Více …

Co nového v Erasmu – Hiking- Explore And Learn!

Zatímco celý svět bojuje s pandemií koronaviru, my se snažíme bojovat proti nepřízni okolností a i přes distanční výuku a nemožnost vycestovat nejen do zahraničí, ale i na výlet po Beskydech, jede náš projekt s Lotyši a Španěly dál.

Protože je naší hlavní náplní turistika, které se nyní nemůžeme kolektivně věnovat, snažíme se nachystat veškerou práci, kterou můžeme, a to vše online. A co je tedy nového? Máme připravené vše i k druhému výletu – na Cábské jezírko. Děti prošly online výuku metodou CLIL, učí se scénář na chystané video a připravily slovníček s obrázky k danému tématu (viz foto – v anketě mezi žáky i kolegy zvítězily obrázky od Beátky Červenkové, Lucky Pavelkové a Elišky Vykopalové).

Více …

Erasmus nespí ani v době distanční výuky!

Logo projektu

V září jsme se skupinkou 14 žáků začali pracovat s Lotyši a Španěly na projektu Hiking – Explore And Learn! v rámci projektu Erasmus +. Už měsíc a půl nato nám covid-19 postavil do cesty velkou překážku – zavření škol a nemožnost jít společně ven. Vždyť náš Erasmus je právě o turistice! My jsme se však se vzniklou situací poprali a pracujeme na projektu formou videohodin a úkolů.

Více …

Šafařka po letech rozjíždí další Erasmus +

Spolufinancováno z programu Evropské unie, Erasmus +

Mnozí možná pamatují, jak v letech 2014-17 obohatil naši školu projekt Erasmus +, tehdy s našimi finskými a chorvatskými partnery. Po třech letech od jeho ukončení se nám podařilo získat grant z EU na další podobný projekt, tentokrát s nově nalezenými partnerskými školami v Lotyšsku a Španělsku.

Projekt je koncipován jako dvouletý, tedy od školního roku 2020 do 2022. Naši lotyšští partneři jsou základní školou pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a nachází se přímo v hlavním městě Riga. Španělská škola je kombinací základní a střední školy a je situována v městečku Pilas, poblíž známé Sevilly.

Více …

Slavnostně jsme zahájili provoz výtahu a jazykových učeben

Ve středu 12.2.2020 jsme ve škole slavnostně zahájili provoz školního výtahu, který byl dlouho plánovaným a konečně realizovaným záměrem a spolu s dalšími úpravami proměnil naši školu v bezbariérovou. Na událost se přišli podívat také zástupci města Valašské Meziříčí v čele s panem starostou Robertem Stržínkem a místostarostkami Zdislavou Odstrčilovou a Yvonou Wojazckovou. Nechyběly ani reportérky Regionální televize.

Více …