Československý den

Ve středu 7. listopadu přijela na Šafařku milá návštěva ze Slovenska. Přátelé z Partizánského s sebou přivezli žáky šestých tříd, kteří v každé škole prošli s místními šesťáky zajímavým programem.

Na Šafařce jsme nejdřív Slováky uvítali za přítomnosti zástupců školního parlamentu a osmi šesťáků, kteří s nimi měli strávit den. Na přivítanou také zazpívaly děti našeho pěveckého sboru.

Více …

Učitelé ze Šafařky se budou vzdělávat v zahraničí

Učitelé i žáci ze Šafařky dostali v červnu velmi dobrou zprávu. Podařilo se nám získat grant v programu Erasmus+ KA1 a v průběhu následujících dvou let poskytnout možnost osmi učitelům včetně vedení školy vzdělávat se v zahraničí. Profitovat z jejich profesního růstu by měli zprostředkovaně i žáci.

Náš projekt pod názvem Rozvoj jazykových kompetencí a získání zkušeností managementu, pedagogických pracovníků a zaměstnanců školy prostřednictvím jazykových, metodických stáží a stínováním v zemích EU a Velké Británii, vedený pod registračním číslem 2019-1-CZ01- KA101-060857, je dvouletý a účastnit se jej bude vedení i 6 učitelek a učitelů 1. a 2. stupně. Projekt je rozdělen do několika fází a má dva základní cíle.

Více …

Rozloučení s letošním eTwinningem na Šafařce

Rok se s rokem sešel a my stojíme opět na prahu prázdnin. Letošní školní rok byl však pro třídu 5.B speciální tím, že se celý rok poctivě věnovali projektu „Teach me your language and I´ll visit you“ – eTwinningovému projektu s německou školou Gesamtschule ve městě Lutherstadt Wittenberg. Kromě pár zbylých interaktivních cvičení, na které s žáky „vletíme“ ještě příští týden, máme hotovo… Čím jsme letošní projekt zakončili?

Více …

Další video z dílny eTwinningu

Žáci 5.B pomalu finišují s elektronickým slovníkem, na kterém pracují v rámci projektu eTwinning s německou školou ve městě Lutherstadt Wittenberg. Jak se jim povedlo další video, tentokrát na téma často používaných frází, se můžete podívat sami. Už jen jedno video a bude hotovo!

Hana Břoušková.

Další část e-twinningového videoslovníku 5.B

Na světe je další část našeho videoslovníku, který žáci 5.B tvoří v rámci eTwinningu s německou partnerskou školou. Tentokrát bylo tématem “Moje město”. S šesti žáky jsme se za krásného slunečného dne vypravili “prošmejdit” Valašské Meziříčí a natočit pár nejdůležitějších pojmů. Týden na to si žáci video sami sestříhali a zde je výsledek.

Hana Břoušková.