Archiv rubriky: Projekt

Projekty, kterých se škola účastní

Rozloučení s letošním eTwinningem na Šafařce

Rok se s rokem sešel a my stojíme opět na prahu prázdnin. Letošní školní rok byl však pro třídu 5.B speciální tím, že se celý rok poctivě věnovali projektu „Teach me your language and I´ll visit you“ – eTwinningovému projektu s německou školou Gesamtschule ve městě Lutherstadt Wittenberg. Kromě pár zbylých interaktivních cvičení, na které s žáky „vletíme“ ještě příští týden, máme hotovo… Čím jsme letošní projekt zakončili?

Pokračování textu Rozloučení s letošním eTwinningem na Šafařce

Další video z dílny eTwinningu

Žáci 5.B pomalu finišují s elektronickým slovníkem, na kterém pracují v rámci projektu eTwinning s německou školou ve městě Lutherstadt Wittenberg. Jak se jim povedlo další video, tentokrát na téma často používaných frází, se můžete podívat sami. Už jen jedno video a bude hotovo!

Hana Břoušková.

Další část e-twinningového videoslovníku 5.B

Na světe je další část našeho videoslovníku, který žáci 5.B tvoří v rámci eTwinningu s německou partnerskou školou. Tentokrát bylo tématem “Moje město”. S šesti žáky jsme se za krásného slunečného dne vypravili “prošmejdit” Valašské Meziříčí a natočit pár nejdůležitějších pojmů. Týden na to si žáci video sami sestříhali a zde je výsledek.

Hana Břoušková.

Spolupráce s Německem v plném proudu!!

Žáci třídy 5.B rozhodně nezahálí a čile komunikují s partnerskou školou v německém městě Lutherstadt Wittenberg v rámci projektu eTwinning. V druhém pololetí jsme už vytvořili různá interaktivní cvičení v aplikaci learningapps.org, kde si naši němečtí kamarádi mohou procvičit češtinu, a také jsme si s nimi vyměnili poštou dopisy. Oni nám napsali o jejich prázdninách a o tom, jaký mají obvyklý denní program, my jsme jim napsali o naší škole. Toto téma bylo tématem měsíce února nejen v našich učebnicích angličtiny, ale také tématem března v našem projektu. Proto Marek Juřička a Maroš Matuštík  natáčeli video o naší škole, které bude součástí elektronického trojjazyčného slovníku se základními pojmy kolem nás. Podívejte se sami, jak se jim povedlo!

Mgr. Hana Břoušková.