Videokonference s Němci

 a jak dále pokračuje eTwinning na Šafařce?

První dva měsíce projektu s německou školou ve městě Lutherstadt Wittenberg má třída 5. B zdárně za sebou. Co jsme nového zažili a vytvořili?

Už v listopadu vytvořili Dominik, Patrik a David první část našeho videoslovníku, ve které se věnují anglicko-českým pozdravům. Jak se jim to povedlo, se můžete sami podívat v jejich videu! Samozřejmě i od německých žáků jsme dostali video, ve kterém se naše žáky snaží naučit základní německé pozdravy. Mezitím již Míša, Bára a Viki začaly natáčet téma Moje rodina a jen co se vrátí z vánočních prázdnin zpět do školy, budou své snímky stříhat do finální podoby.

Protože se blíží Vánoce, vyměnili jsme si s našimi německými kamarády vánoční přáníčka, tentokrát psaná jak v angličtině, tak v našich rodných jazycích.

Předvánočním vrcholem se stala však naše videokonference, která se uskutečnila v pátek 14. prosince a žáci měli možnost vidět při ní svoje dopisovací kamarády online a popovídat si s nimi. Předcházelo jí několik neúspěšných pokusů nás učitelek, kdy se nám spojení stále ne a ne zadařit. Proto jsme byli všichni šťastní, když v pátek vše klaplo na jedničku! No,možná jedna mínus, protože kvalita zvuku nám občas komplikovala porozumění. Přesto vše probíhalo hladce, však jsme se také s žáky poctivě chystali a dokonce jsme si jednou „zahráli“ na videokonferenci i nanečisto! V reálu pak bylo pro žáky jednoduché ptát se svých kamarádů na otázky týkající se Vánoc a odpovídat na jejich dotazy. Protože nám zbýval čas, improvizovali žáci dále jakýmikoli jinými dotazy, které je zrovna zajímaly. Třešničkou na dortu bylo pak naše tříjazyčné společné zpívání refrénu Rolniček – žáci s Německa je zazpívali česky, poté my německy a společně jsme si střihli anglickou verzi. Byla to legrace a vůbec nevadilo, že sem tam zazněla chybička. Je neuvěřitelné, co nám dovoluje technika na takovou vzdálenost. Společně jsme takto oslavili nadcházející Vánoce a s příslibem brzkého zopakování tohoto zážitku jsme se rozloučili.

Mgr. Hana Břoušková.