17. Ježíšek u Šafaříků

Možnost vidět Ježíška láká stále více lidí, což potvrdila vánoční akademie na Základní škole Šafaříkova. Místní tělocvična ve dnech 12. a 13. 12. doslova praskala ve švech, neboť naše představení zhlédlo přes osm set diváků.

Letošní Ježíšek byl poněkud netradiční, protože jsme ho věnovali dvěma velmi významným událostem, a to 100. výročí vzniku Československé republiky a 85. výročí uvedení naší školní budovy do provozu. A bylo se opravdu na co dívat.

Jak už u nás bývá zvykem, představily se celé třídní kolektivy s úžasnými čísly např. Co by měl vědět správný Čech, seznámili jsme se se slavnými sportovci století, jak se tančil charleston, jak nás ovlivnila vlna hippies, připomněli jsme si éru sokolů a poslední spartakiádu, rozdělení republiky i jiné mezníky naší republiky, to vše pěkně zabalené ve vánočním balíčku s poletujícími vločkami, Popelkou ve slovenské úpravě, vzpomínkou na prvorepublikové Vánoce a zazpívali jme si také vánoční písničky.


Finále večera patřilo našim nejmenším prvňáčkům, kteří si připravili se svými deváťáky jedno z nejhezčích vystoupení s názvem Bílý slon. Oba večery doprovázela trojice moderátorů Zuzka Fabiánová, Hanka Chudějová a Vojta Schlauch z 9.A třídy.
Kvalitně ozvučená tělocvična i nasvícené pódium podtrhly neopakovatelnou atmosféru všech vystoupení a zpříjemnily nám všem předvánoční čas.

Za realizační tým bych chtěla poděkovat všem učitelům a žákům za jejich mimořádně vydařená vystoupení a popřála jim pěkné Vánoce.


Mgr.Anna Erbanová Polociková