Úspěch v dějepisné olympiádě

Dne 18.1.2018 se sešlo na zámku Kinských přes 40 žáků z našeho okresu, aby změřili síly. Tentokrát ale nikoliv v mrštnosti, rychlosti nebo ohebnosti. Utkali se ve znalosti dějin naší země.

Jelikož letos oslavíme celé století od vzniku samostatného Československa, téma dějepisné olympiády se týkalo právě vzniku státu a období, které označujeme jako první republika. Okresnímu kolu této soutěže předcházelo kolo školní, ze kterého postoupil mladý milovník historie Ondřej Šnajdr. Ondra měl něco málo přes měsíc na další studium a rozhodně nelenil. Snaha a píle mu přinesly ovoce v podobě 3. místa v okresním kole. Ondru teď čeká nelehký úkol, a to obstát v kole krajském, které se koná v březnu v Kroměříži. Držíme Ondrovi palce a děkujeme také jeho paní učitelce dějepisu Zavičákové.

Mgr. Karel Adamuška