Holešovská regata

Po dvouleté pauze se Holešovská regata dočkala svého desátého ročníku. Jedná se o hudební festival zasazený do krásného areálu Holešovského zámku. Součástí festivalu je i přehlídka netradičních plavidel, které se už po několik ročníků účastní i naše škola.  
 

Během školního roku jsme v rámci školního klubu společně s Dřevákem (zájmový kroužek probíhající ve školních dílnách, ve kterém se děti věnují práci se dřevem) vymýšleli, plánovali a vyráběli plavidlo. 

S našim plavidlem, které neslo název Detektivní kancelář jsme v sobotu 18.6.2022 vypluli na holešovský kanál. Oblečeni ať už do detektivních, nebo zločineckých kostýmů jsme lákali návštěvníky do naši plovoucí kanceláře. Zde se každý mohl nechat vyfotit v pruhovaném obleku (fotku jsme hned vyvolali) a odevzdat své otisky prstů na tzv. ID kartičku. Tu si i s fotografií pak mohl každý návštěvník vzít s sebou jako suvenýr a památku na naši kancelář. 

Plavba proběhla úspěšně (účastnili se ji jak současní tak i bývalí žáci, kteří jsou již na střední škole, ale předchozí ročníky s námi absolvovali) za potlesku početného publika.  

Po soutěžní plavbě jsme se už mohli zaposlouchat do hudebních kapel (NO NAME, MŇÁGA a ŽĎORP, MIRAI, …) a užívat si doprovodného programu. 

Všichni jsme si tento den užili nejen jízdu na vodě, ale i atmosféru festivalu. 

Poděkování patří mistrovi Vaškovi Čepovi a všem žákům, kteří se podíleli na stavbě i na samotné plavbě.  

Regatě zdar a už teď se těšíme na příští ročník Holešovské regaty 2023. 

Jiří Vološin 

MATLA 2022

Možná se ptáte, kdo nebo co je to Matla? Někdo by si mohl říct, že se jedná o nějakého patlala. Ale to nemusí být pravda. Matla je také matematická soutěž žáků čtvrtých a pátých tříd. Díky podpoře v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Valašské Meziříčí II (MAP II) ji organizovala škola ZŠ Šafaříkova 11. května v prostorách klubu deskových her Vrtule. Zúčastnilo se jí 50 žáků ze 7 škol.

Pětičlenné skupiny žáků soutěžily ve čtyřech disciplínách. Abaku, to je něco jako matematické scrabble. Skládání tangramů. Počítání a řešení logických úloh. A matematická kimovka, kde mimo počítání museli žáci zapojit i paměť.

Více …

Vánoční pohár – soutěž v lezení

I přes veškeré zákazy, doporučení i nedoporučení se Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou rozhodlo zorganizovat tradiční soutěž v lezení Vánoční pohár. Za dodržení všech protiepidemických nařízení se v úterý 14. prosince v místní sportovní hale sešlo kolem 60 lezců a lezkyň v pěti věkových kategoriích. Pro každou skupinu byly připraveny dvě různě obtížné soutěžní cesty. Bodovalo se místo, kam se lezci podařilo vydrápat a čas.

Naši školu reprezentovali tři žáci sedmé třídy. Nepodařilo se jim sice obsadit medailové pozice, ale zato si vyzkoušeli atmosféru závodu a nové cesty.

Celá akce proběhla v pohodové a příjemné atmosféře. Velký dík tímto patří organizátorům, kteří se nezalekli současných podmínek a i přes to tuto akci zorganizovali.

Už teď se těšíme na další ročník.

Jiří Vološin