Holešovská regata

Po dvouleté pauze se Holešovská regata dočkala svého desátého ročníku. Jedná se o hudební festival zasazený do krásného areálu Holešovského zámku. Součástí festivalu je i přehlídka netradičních plavidel, které se už po několik ročníků účastní i naše škola.  
 

Během školního roku jsme v rámci školního klubu společně s Dřevákem (zájmový kroužek probíhající ve školních dílnách, ve kterém se děti věnují práci se dřevem) vymýšleli, plánovali a vyráběli plavidlo. 

S našim plavidlem, které neslo název Detektivní kancelář jsme v sobotu 18.6.2022 vypluli na holešovský kanál. Oblečeni ať už do detektivních, nebo zločineckých kostýmů jsme lákali návštěvníky do naši plovoucí kanceláře. Zde se každý mohl nechat vyfotit v pruhovaném obleku (fotku jsme hned vyvolali) a odevzdat své otisky prstů na tzv. ID kartičku. Tu si i s fotografií pak mohl každý návštěvník vzít s sebou jako suvenýr a památku na naši kancelář. 

Plavba proběhla úspěšně (účastnili se ji jak současní tak i bývalí žáci, kteří jsou již na střední škole, ale předchozí ročníky s námi absolvovali) za potlesku početného publika.  

Po soutěžní plavbě jsme se už mohli zaposlouchat do hudebních kapel (NO NAME, MŇÁGA a ŽĎORP, MIRAI, …) a užívat si doprovodného programu. 

Všichni jsme si tento den užili nejen jízdu na vodě, ale i atmosféru festivalu. 

Poděkování patří mistrovi Vaškovi Čepovi a všem žákům, kteří se podíleli na stavbě i na samotné plavbě.  

Regatě zdar a už teď se těšíme na příští ročník Holešovské regaty 2023. 

Jiří Vološin