MATLA 2022

Možná se ptáte, kdo nebo co je to Matla? Někdo by si mohl říct, že se jedná o nějakého patlala. Ale to nemusí být pravda. Matla je také matematická soutěž žáků čtvrtých a pátých tříd. Díky podpoře v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Valašské Meziříčí II (MAP II) ji organizovala škola ZŠ Šafaříkova 11. května v prostorách klubu deskových her Vrtule. Zúčastnilo se jí 50 žáků ze 7 škol.

Pětičlenné skupiny žáků soutěžily ve čtyřech disciplínách. Abaku, to je něco jako matematické scrabble. Skládání tangramů. Počítání a řešení logických úloh. A matematická kimovka, kde mimo počítání museli žáci zapojit i paměť.

Vše probíhalo v příjemné atmosféře a během dvou hodin měly všechny týmy disciplíny za sebou. V čase, než se vyhodnotily výsledky, si mohli soutěžící užít atrakcí, kterých Vrtule nabízí nespočet.

Vyhodnocení bylo dramatické a po spočítání všech výsledků vyšli jako vítězi žáci ze základní školy Zašová. Ale ani ostatní družstva se nemají za co stydět, výsledky byly opravdu těsné.

Poděkování patří zúčastněným žákům za zápal při řešení úkolů, Vrtuli za poskytnutí skvělých prostor a deváťákům ze Šafařky (Honzovi, Táďovi, Báře a Nele), kteří pomáhali s organizací soutěže.

Jiří Vološin