Vyzkoušeli jsme si tematický týden

V minulém týdnu si žáci 5. B určili na každý den své téma, podle kterého se ten den měli obléct. Výuka probíhala dle rozvrhu, jen si žáci zpestřili chůzi do školy a dali si práci s tím, v jakém outfitu vždy dorazí. Čekalo nás tedy pět témat:

Pondělí – zvířecí den

Úterý – bláznivý den

Středa – růžový/fialový den

Čtvrtek – holky za kluky a naopak

Pátek – dámy a gentlemani

Tento projekt zažili žáci už druhým rokem, a tak už věděli, jak se připravit. Zapojení bylo samozřejmě dobrovolné, ale jsem ráda, že se zúčastnila většina třídy. Nejvíc propracovaný byl z mého pohledu bláznivý den. Ostatní mohli žáky 5. B vidět ve škole například v pyžamu, jedna dívka byla převlečená za odpadkový koš a spousta dětí si donesla věci v něčem jiném než v aktovce – krabice od bot, odpadkový koš, povlak na polštář aj. Kreativita dětí byla opravdu veliká.

Žáky tento projektový týden velice bavil. Můžete však posoudit i sami podle přiložených fotografií.

Alžběta Pelcová