Šafařka jezdí VKV


Naše škola se tento rok s dětmi i rodiči zapojila do soutěže VKV (Vrchařská koruna Valašska). Cílem soutěže je společně na kolech zdolávat blízké i vzdálenější vrcholy, ale hlavně užívat si jízdy na kole a poznávat zajímavá místa na Valašsku.


Celkem proběhly čtyři společné cyklovýlety. A opravdu jsme toho zažili hodně. Jízdu po cyklostezce, polní cestou i terénem skrz bahno a kaluže. Výšlapy do kopců, sjezdy i rovinky. Počasí slunečné i deštivé. Dokonce i několik pádů a karambolů.


Když se naše výjezdy dají do čísel: šest pokořených vrcholů, více jak 100 ujetých kilometrů, výškově vyšlapáno 1100 metrů, čtyři zalepené duše a 27 spokojených žáků, učitelů i rodičů, kteří se cyklovýletů pravidelně i nepravidelně účastnili.


Děkujeme všem účastníkům a věřím, že je výlety bavily. Na některých bylo i poznat, že kouzlu cyklistiky začínají propadat a ve zdolávání vrcholů budou i nadále pokračovat. Vrchařská koruna Valašska totiž pokračuje až do 30. listopadu 2019.


Kolům zdar!


Jiří Vološin