Jaký byl letošní zápis

Ačkoli teplé jarní počasí lákalo spíše ven, 75 předškoláků si 4. dubna v odpoledních hodinách našlo cestu na naši základní školu. Konal se zde totiž pečlivě připravený zápis do prvních ročníků. Pro nesmělé děti v doprovodu rodičů bylo připraveno několik pohádkových stanovišť s rozmanitými úkoly.

Například u víly Amálky předškoláci skládali puzzle a povídali si o pohádkách, u Krtečka si mohli vyzkoušet pěnové tangramy a skládačky, a také práci s číslicemi. Na stanovišti u Ferdy je čekaly úkoly podobné těm, které budou za pár měsíců plnit ve škole. Mezi dětmi se přitom po celou dobu pohybovali také milí maskoti školy, dva šafíci, kteří byli vždy ochotni pomoci. Ačkoli některé děti byly zpočátku rozpačité, s podporou a pomocí milých paní učitelek a pánů učitelů nakonec překonaly prvotní ostych, všechny úkoly hravě splnily a s úsměvem na rtech odcházely domů. Za svou snahu a práci si rozhodně zasloužily drobné odměny.

Snad se jim jejich první odpoledne ve škole líbilo a už se těší na září na další školní zážitky a dobrodružství. My ve škole se na ně rozhodně těšíme!

Mgr. Veronika Černochová

Podívejte se na reportáž Regionální televize, kde najdete i zápis na ZŠ Šafaříkova od 0:52 – 1:35.