Šafařka na cestě kolem světa

Dne 27. března 2019 se ve školní družině Základní školy Šafaříkova uskutečnilo projektové odpoledne s názvem „S drumbeny kolem světa“. Tento interaktivní workshop nám přijel představit  pan Zdeněk Roller – sám autor drumbenu.  Na vlnách hudby  nás tak  imaginárně provázel  různými krajinami  téměř celého světa. Přivezl  s sebou desítky jednoduchých  rytmických nástrojů, které nám  nejen předvedl, ale  také nás učil na ně hrát.  

Celé projektové odpoledne bylo zaměřené jako hudebně zážitková aktivita, která nás originálně seznámila s rytmy Evropy, Afriky a Austrálie. Prostřednictvím  DRUMBENŮ   /bubínků / a  CARTON CAJONŮ / čti kachonů- jiný druh skládacího bubínku  / nás cíleně vedl k přirozené souhře a spolupráci v rámci  našeho velkého dětského orchestru.

Tento program přinesl žákům kultivované uvolnění energie a relaxaci a poskytl další rozměr v  komunikačních a rytmických dovednostech.  Pozitivním nábojem celého odpoledne byl společně sdílený zážitek s aktivní účasti všech  zúčastněných .

 Renata Wiesnerová  – vychovatelka