Drápačka

V pravé poledne 29. listopadu se lezecká stěna na naší škole (v nově opravené tělecvičně) zaplnila lezci a lezkyněmi. Důvodem byly již tradiční boulderové závody Drápačka 2018. Soutěžilo se v šesti kategoriích podle třídy a pohlaví. Samotný závod měl dvě kola. V prvním se každý účastník snažil postupně zdolat šest různě obtížných cest. Na každou měl dva pokusy a podle úspěšnosti získával body. Po-té tři nezdatnější drápači z každé kategorie postoupili do kola druhého. V tom se již zdolával velká stěna, kde bylo třeba i jištění.

A jak to dopadlo? V kategorii nejmladších (2-3 třída) zvítězila Terezka Pšenicová, v prostřední kategorii (4-6 třída) Tereza Petrošová a Ondřej Procházka a v nejstarších (7-9 třída) Lukáš Koňařík a Barbora Plšková.

I přes velkou konkurenci se všichni lezci s výzvou poprali statečně a i ti, kterým se nepodařilo vydrápat na stupně vítězů mohou být na sebe náležitě hrdí.

Závodu se zúčastnilo 30 dětí. A kromě naší školy i žáci ze ZŠ Luh ze Vsetína a Sedmikrásky z Rožnova.

Poděkování patří DDM Valašské Meziříčí za pomoc při organizaci, Bezďovi za vytvoření cest a pedagogům, kteří s dětmi nejen přijeli, ale pomáhali i při organizaci.

Jiří Vološin

Výsledky finálového kola:
2-3 třída holky
1. Tereza Pšenicová
2. Dorotka Válková
3. Jůlie Dohnálková

4-6 třída kluci
1. Ondřej Procházka
2. Ondřej Pšenica
3. Ondřej Hrabovský

4-6 třída holky
1. Tereza Petrošová
2. Šárka Lieblová
3. Julie Koňaříková

7-9 třída kluci
1. Lukáš Koňařík
2. Adam Evják
3. Kryštof Čep

7-9 třída holky
1. Barbora Plšková
2. Eliška Petřvalská

VÝSLEDKY PRVNÍHO KOLA