Zlato v kraji pro atletky Šafařky

V pondělí 1. října se na atletickém stadionu ve Zlíně konalo krajské kolo v atletickém čtyřboji, do kterého se probojovaly po vítězství v okresním kole také naše mladší žákyně ze ZŠ Šafaříkova.
Nutno dodat, že si naše holky vedly skvěle již v okresním kole ve Valašském Meziříčí, kde s bodovým ziskem 6921 b získaly 1. místo s téměř 500 b náskokem na ZŠ Videčská. V konkurenci 5 nejlepších škol v kraji děvčata obsadila skvělé první místo i tentokrát. Vzhledem k chladnějšímu počasí se naše družstvo nepřiblížilo k bodovému zisku z okresu, ale i 6743 b bez problémů stačilo na vítězství (druhá a třetí škola získala necelých 5900 b). Všechny dívky závodily v běhu na 60 a 600 m, hodu míčkem a ve volitelné disciplíně skoku do výšky či do dálky.
ZŠ Šafaříkova reprezentovali: Míša Petrošová a její sestra Terka, Míša Pavelková, Amálka Janošková a Terka Lieblová. Mezi nejhodnotnější výkony v boji za zlatou medailí patřily: Terka Lieblová (146 cm – skok vysoký a 61,08 m – míček), Terka Petrošová (1:56,4 – 600 m), Míša Petrošová (1:55,7 – 600 m a 454 ve skoku dalekém).
Holkám gratulujeme k zisku medailí a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů
Mgr. Ondřej Fojtík