Gruzínské studentky na Šafařce


Naše škola se opět zapojila do mezinárodního projektu hostitelství zahraničních studentů v projektu Edison, organizovaném sdružením AISEC. V září jsme měli možnost poznat dvě studentky Elenu Gotsiridze a Ketevan Phagava z Gruzie. Čekaly nás velmi zajímavé prezentace obou dívek vedené v angličtině v hodinách anglického, německého, ruského jazyka, zeměpisu, dějepisu. S reáliemi a jazykem Gruzie se měli možnost seznámit i docela malé děti na prvním stupni.

Ve středu 19.9. se naše skupina angličtiny 7. A a B měla možnost setkat se studentkami z Gruzie, Elene a Ketevan. S naší paní učitelkou Bc. Martinou Mazáčovou a Marcem Camposem jsme jim šli ukázat Valašské Meziříčí. Prohlídku jsme začali na náměstí, kde jsme jim ukázali námi všemi oblíbené cukrárny a zjistili, že i v Gruzii mají nejraději vanilkovou a čokoládovou příchuť zmrzliny. Dále jsme pokračovali k zámku Žerotínů, kde jsme se společně vyfotili a řekli holkám něco o historii našeho města. Potom jsme pokračovali kolem Bečvy až k tenisovým kurtům. Zjistili jsme, že v Gruzii je spousta řek, které ale vzhledem k tomu, že tečou z hor, jsou čistější, žije v nich mnoho ryb. Zalitovali jsme, že u nás není moře, jako v Gruzii, ale téma hovoru jsme převedli také na mnoho jiných zajímavostí. Zjistili jsme mnoho nových informací, například kde leží hlavní město Gruzie, jaká jsou národní jídla a spoustu dalšího. Taky jsme zjistili, že holky jsou v České republice poprvé, ale už stihly navštívit hlavní město Prahu, Zlín a nakonec Valašské Meziříčí. Cestou zpátky ke škole jsme se děvčata ještě snažili naučit pár českých slovíček, ony nás na oplátku zase gruzínská slovíčka. Po příchodu ke škole jsme se ještě vyfotili a poděkovali jsme za jejich ochotu poučit nás trošku jiným způsobem o pro nás ne příliš známé zemi.

Nela Hlavicová 7.A, Bc. Martina Mazáčová