Konec roku s eTwinningem na Šafařce

Ani jsme se nenadáli a eTwinningu na Šafařce je konec. Ve středu 16. května zakončili žáci 6.A projekt s Finy nazvaný Abeceda mé země a mého rodného města závěrečnou soutěžní videokonferencí a skupinku 6.AB to samé čeká ve čtvrtek. V rámci videokonference si žáci dávali otázky o České republice a Finsku založené na prezentacích, které postupně v průběhu roku tvořili o pojmech na každičké písmeno abecedy. Protože byly vytvořeny mezinárodní týmy, měli jsme vítěze v každé zemi. Oba dva týmy byly ale velmi vyrovnané, žáci se na otázky poctivě připravovali – nechtěli si přece udělat mezinárodní ostudu! Nyní se viděli online se svými kamarády z Finska tedy naposledy a nezbývalo, než se rozloučit a popřát si také hezké prázdniny, protože ve Finsku začínají o několik týdnů dříve než nám.

Věříme a doufáme, že se žáci mnohé v projektu naučili. Dokazují to také výsledky závěrečného online testu, který žáci vyplňovali stejný jako na úvodu projektu. Tehdy  například vědělo pouze 23 z 60 zúčastněných žáků, že Antonín Dvořák byl český hudební skladatel, po skončení projektu to vědělo 50 z 60 žáků. A z finských zajímavostí? Na začátku roku znalo finskou značku čokolád Fazer pouze 40 žáků, nyní už 59 žáků z 60. Kdo by si také tuto informaci nezapamatoval, když je to taková mňamka!

Těší nás, že někteří žáci navázali i na tuto vzdálenost kamarádství a zůstanou v kontaktu i nadále, třeba přes Facebooky, Instagramy… a kdo ví, třeba se jednou v budoucnu i navštíví?

Hana Břoušková.