Obrovský úspěch žáků ZŠ Šafaříkova na RBP Streethockey 2018


Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se uskutečnilo v ostravské hale Dubina Velké finále 15. ročníku RBP Streethockey. Do tohoto závěrečného turnaje se probojovalo celkem 64 škol z Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje.

Již od úvodního kola se hrálo vyřazovacím způsobem, takže porážka znamenala konec v turnaji. Naprosto skvělým způsobem si zde vedli naši žáci, kteří hráli v sestavě: Lukáš Slovák- brankář, Matěj Vaigl, Ondra Hrdý, Lukáš Pobořil, Martin Gerža a Kuba Šnajdr. V prvním kole nám los přisoudil za soupeře Galileo School – Frýdek-Místek. Po velmi dobrém výkonu jsme svého soupeře rozstříleli 12:0. V dalším utkání jsme se střetli se ZŠ J. Šoupala – Ostrava – Poruba.

Kluci opět hráli výborně a po výsledku 8:1 postoupili do třetího kola. Zde byli našim soupeřem žáci ze ZŠ Volgogradská – Ostrava – Zábřeh. Také v tomto utkání jsme svého soupeře jednoznačně přehrávali a nakonec jsme zvítězili v poměru 7:1. Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Paskov. Kluci, stejně jako v předešlých utkáních, předvedli naprosto skvělý výkon, hráli s chutí, bojovali a po výsledku 7:2 jsme již pronikli do boje o medaile. V souboji o finále jsme se střetli se ZŠ Petrovice u Karviné. Tento zápas nám bohužel střelecky nevyšel. Začátek utkání jsme zaspali a brzy jsme prohrávali 0:3. Přesto kluci zápas nezabalili, bojovali a minutu před koncem jsme srovnali na 3:3. O postupujícím do finále tak musely rozhodnout nájezdy. V nich byl šťastnější náš soupeř a na nás zůstal souboj o třetí místo. Byla to velká škoda, protože kluci měli rozhodně na to, aby celý turnaj vyhráli.

I přes velké zklamání zápas o bronz kluci opět zvládli skvěle a zdolali ZŠ Dr. E. Beneše – Šumperk jednoznačně 8:3.  Jsem si jistý, že všichni účastníci tohoto turnaje budou ještě dlouho vzpomínat na tuto vydařenou akci a pro ostatní žáky by tento velký úspěch mohl být motivací v jejich další sportovní snaze. Chtěl bych všem žákům poděkovat za skvělý turnaj a vynikající reprezentaci naší školy. Věřím, že se nám bude dařit i
na dalších sportovních akcích. Kompletní výsledky naleznete na http://hockey.polar.cz

Mgr. Tomáš Brňovják