Videokonference s finskými školáky


Dne 15.3. 2018 se naše skupinka žáků 6.A a B v anglickém jazyce „setkala“ se stejně starými žáky finské školy, se kterou již od loňského roku pracujeme na projektu „The alphabet of our town and country“. Měli jsme možnost se všichni pozdravit „live“ prostřednictvím videokonference na portále eTwinning, na kterém od začátku školního roku pracujeme na nejrůznějších zajímavých aktivitách. V 9 hodin jsme již všichni byli připraveni ve svých lavicích a napjatě hleděli na interaktivní tabuli v naší jazykovce, kde jsme čekali na přihlášení finských kamarádů. Ze začátku nám štěstí nepřálo, na finské straně nefungoval mikrofon, ale po několika minutách vše i s obrazem fungovalo na jedničku. Měli jsme tak možnost pozdravit své kamarády a zeptat se pár zvídavých otázek na téma „Náš den“. Zjistili jsme třeba, že finské děti začínají školu až v 9 hodin, mají rády matematiku a jazyky, učí se švédštinu, ve volném čase kluci rádi rybaří, děvčata chodí do tanečních kroužků a mnoho jiného. Byla to legrace a všichni jsme si to moc užili.

Kristýna Dreslerová, Romana Lišková, Natálka Goldová 6.B