Videokonference žáků 6.A s finskou školou


V rámci projektu eTwinning, na kterém už od listopadu zdárně pracujeme s žáky 6.A a 6. B a
vytváříme prezentace o Valašském Meziříčí a České republice, se 13.12.2017 konala naše
první videokonference s žáky z finské školy v Alakyle, části města Oulu. Žáci byli nejprve
nervózní, ale těšili se a přišli do školy v plném počtu. Předem si pro svoje kamarády, pro které budou přes Vánoce psát už druhé dopisy, připravili sadu otázek, a ráno v 7.45 vše vypuklo.

Přes aplikaci Adobeconnect na portálu eTwinning jsme se spojili zvukově i obrazem a
kupodivu jsme ten den nemuseli čelit ani žádným technickým komplikacím. Sledovali jsme se přes webkameru, otázka střídala otázku, a když byly všechny připravené dotazy vyčerpány, žáci se v nadšení ptali ještě dál, aby se dověděli od svých kamarádů co nejvíc. Nejčastěji padaly dotazy na nejoblíbenější hokejové a fotbalové hráče, jsme evidentně dost sportovně založené národy. Všichni se těšíme, že si tuto událost brzy zopakujeme. Je to pro žáky jedinečná příležitost, jak si vyzkoušet anglický jazyk v praxi a zjistit, co už dokážou říci.

Na druhou eTwinningovou skupinku 6.AB čeká videokonference 21. prosince.
U jídelny jsme vystavili novou projektovou nástěnku, kde se můžou příchozí podívat na
ukázky toho, co v projektu děláme.

Mgr. Hana Břoušková.