Drakiáda


V pátek dne 29. září jsme se všichni deváťáci sešli ve školní šatně a přivítali se s našimi prvňáčky, kteří se už nemohli dočkat, až se s námi vyřádí při pouštění dráčků. Vydali jsme se společně na Vrchovinu. Cestou jsme se zastavili na hřišti, kde jsme si všichni zahráli hru ovečky a vlci a také si vyzkoušeli, jak zdatní jsme horolezci. Všechny nás to bavilo, jak velké, tak i malé děti. Taky jsme zavítali do zoo, která byla po cestě, kde jsme poznali spoustu zvířátek a nakrmili je. Pak jsme vzali draky, batůžky a svačiny a vydali se dál. Nahoru do kopce některé děti už nemohly, ale nakonec to všichni zvládli.
Jakmile jsme dorazili na místo, všichni jsme vytáhli svačiny a pití a pořádně se posilnili. A pak už jsme se pustili do pouštění draků. Někomu vzlétl dráček hned na poprvé, někomu to dalo trošku víc práce, ale nakonec se přece jen všem povedlo svého draka dostat do vzduchu. Obloha byla plná dráčků a na zemi jsme poletovali my s prvňáčky. Při zpáteční cestě do školy jsme se všichni velmi těšili na oběd a povídali si nejrůznější zážitky z dnešního dne. Všichni společně jsme si tento den báječně užili a taky se zase o trošku víc poznali.

Aneta Maňasová a Lenka Bartoňová, 9.B