Spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus +
reg. číslo 2020-1-HR01-KA229-077830_3

Žáci sedmých tříd ZŠ Šafaříkova, kteří byli zařazeni do projektu Erasmus+ s názvem „Jednakost u različitosti nacionalnih manjina“ se 5.6.2022 rozjeli směr Slovensko a Chorvatsko. Na Slovensku se setkali s žáky ze Základné školy Klačno – Ružomberok, se kterými se vydali na dlouhou cestu do vnitrozemí Chorvatska. Ve městečku Končanica došlo konečně k setkání i s žáky z Češka osnovna škola Josipa Ružičky. V plánu bylo společné tvoření kvízů na téma významných osobností jednotlivých národnostních menšin. Kvízy žáci zpracovávali v programech: Kahoot, Wordwall a Propyx.

S projektem souvisela i anketa, ve které všichni zúčastnění vybírali logo celého projektu. Vybíralo se z návrhů všech žáků a nás moc těší, že vítězným logem se stal návrh naší žákyně Šárky Lieblové. Děkujeme J

Co všechno nás v projektu čeká?

a) další společné akce na Slovensku a u nás

b) kreativní činnosti související s tématem národních menšin

c) zábava, dobře strávený čas a přátelství

Pro nás dospěláky bylo otázkou, jestli se děti z 3 cizích zemí, ještě i v době mobilních telefonů a době post covidové, dokáží obyčejně seznámit a navázat kamarádství?

Odpověď jsme dostali 12.6., v den návratu, kdy se některé děti loučily s kamarády se slzami v očích.

Už nyní se můžeme těšit na druhé společné setkání, které proběhne na Slovensku, v Ružomberku.

Mgr. Jana Krejsová

Mgr. Jaromír Klimek