Třeťáci šli po Karafiátově stezce

Dne 25. 10. 2021 se 3.C vydala do Velké Lhoty, kde působil a 20 let pobýval, farář a pedagog, Jan Karafiát. Děti se s ním seznámily skrze jeho knihu, kterou věnoval malým i velkým, a to Broučci. Ta možnost, že jsme se mohli podívat na místo, kde se odehrává děj knihy, byla pro děti okouzlující. Atmosféra kostela, místa samotného, kde jsme dočetli poslední kapitolu knihy už zůstane asi navždy v každém z nás. Cestou zpátky jsme šli naučnou stezkou Jana Karafiáta. Všímali a zaznamenávali jsme si, co zde roste, žije, co se zde uchovalo, proč jsou lesy a mokřady pro naši krajinu důležité, který chráněný druh se v krajině vyskytuje. Bylo to hodně zajímavé.

Závěrem jen – Pane Karafiáte, byl to pro nás krásný a nezapomenutelný den, děkujeme Vám.

Mgr. Alena Malúšková Ph.D