Úspěchy našich němčinářů

V průběhu března naše škola zorganizovala online soutěž v německém jazyce. Školního kola se zúčastnilo 12 žáků ve dvou kategoriích. Zde se nejvíce dařilo Radimovi Křenkovi a Adéle Vrublové v kategorii 7. ročníků a Elizavetě Pisarevě a Barboře Krejsové v kategorii 8. a 9. ročníků.

Tito jazykově nadaní žáci nás reprezentovali na Okresním kole v konverzaci v německém jazyce, které bylo organizováno Gymnáziem Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. I tato soutěž proběhla vzhledem k současné situaci online. V kategorii sedmých tříd se Radimovi podařilo získat krásné druhé místo. Elizaveta vybojovala ve své kategorii cenné třetí místo. Velká gratulace!

Všem žákům, kteří se jazykových soutěží v letošním roce zúčastnili, bych chtěla poděkovat za přípravu a reprezentaci naší školy. Paní učitelkám děkuji za čas věnovaný našim šikovným němčinářům.

Mgr. Magdalena Hrstková