Co nového v Erasmu – Hiking- Explore And Learn!

Zatímco celý svět bojuje s pandemií koronaviru, my se snažíme bojovat proti nepřízni okolností a i přes distanční výuku a nemožnost vycestovat nejen do zahraničí, ale i na výlet po Beskydech, jede náš projekt s Lotyši a Španěly dál.

Protože je naší hlavní náplní turistika, které se nyní nemůžeme kolektivně věnovat, snažíme se nachystat veškerou práci, kterou můžeme, a to vše online. A co je tedy nového? Máme připravené vše i k druhému výletu – na Cábské jezírko. Děti prošly online výuku metodou CLIL, učí se scénář na chystané video a připravily slovníček s obrázky k danému tématu (viz foto – v anketě mezi žáky i kolegy zvítězily obrázky od Beátky Červenkové, Lucky Pavelkové a Elišky Vykopalové).

Pan zástupce také vytvořil moc hezké webové stránky projektu, které postupně zaplňujeme našimi výtvory. Podívejte se! http://www.hikingexploreandlearn.com/

A až se vrátíte do školy a půjdete kolem žákovského vchodu, uvidíte u něj viset zbrusu nový Erasmácký banner.

A protože nám „došla“ letošní plánovaná práce, kterou „máme povoleno“ dělat, pouštíme se právě do příprav třetího výletu, kterým jsme tedy „nakousli“ další školní rok. Ten se bude týkat kombinace turistiky, zeměpisu a dějepisu a pro tyto účely jsme vybrali výlet na Lysou horu kolem skautského památníku Ivančena.

Za běžných okolností bychom jeli v březnu na náš první výjezd do Španělska, což nyní možné není, tak doufáme alespoň ve společný videohovor. Mrzí nás to, ale bojujeme, jak se dá, a i když se naši zahraniční partneři potýkají s nedostatkem motivace nebo přímo covidem jako takovým, za náš Erasmácký tým mohu říci, že přes to všechno pracuje na výbornou! Děkuji žákům i kolegům!

Mgr. Hana Břoušková.