Dopisování s Němci pokračuje!

I v letošním školním roce pokračuje v omezené formě komunikace naší školy s německou evangelickou školou Gesamtschule Philipp Melanchthon z města Lutherstadt Wittenberg.

Z našich páťáků, kteří si s touto školou loni dopisovali, se stala mezitím 6.B, přibyly do naší skupinky dvě nové děti, z německých sedmáků jsou nyní osmáci, z nichž část zůstala stejná a druhá polovina odešla do jiné skupinky. Proto mají někteří žáci v letošním roce nové dopisovací kamarády, zatímco jiní si píší se svými starými známými.

Naším prvním tématem byly prázdniny a také představení se novým kamarádům. Chystáme se také v průběhu tohoto školního roku využívat emaily na platformě eTwinning, což bude díky nové počítačové učebně mnohem jednodušší, a také doufáme, že se uvidíme stejně jako loni online v rámci videokonference.

Hana Břoušková.