Holešovská regata 2019

Od dubna jsme s dětmi v rámci školního klubu společně s Dřevákem (zájmový kroužek probíhající ve školních dílnách, ve kterém se děti věnují práci se dřevem) vymýšleli, plánovali a vyráběli plavidlo na Holešovskou regatu.

Holešovská regata je tradiční hudební festival. Letos 20. a 21. června proběhl již devátý ročník. Mimo populárních českých kapel a muzikantů (Tata Bojs, Wohnout, Richad Krajčo, Ondřej Havelka a Melody Makers, …) je součástí programu i přehlídková plavba netradičních, vlastnoručně vyrobených plavidel. Letošního ročníku se plavby zúčastnilo kolem 20 rozmanitých lodí, strojů i mechanismů.

Naše loď nesla název Pohádková chaloupka. U kormidla byla Ježibaba. Ta na své plovoucí chalupě měla posbírané postavy z různých pohádek (zahradníka, Micky Mouse, Křemílka, Smrtku, …), které zachránila před obrovskou potopou. A i když po celý den svítilo sluníčko, přehlídka plavidel proběhla za deště (ještě že jsme měli plovoucí chaloupku). To však nevadilo a plavbu jsme zvládli.  

Celý den proběhl v příjemné atmosféře nejen díky poslechu kvalitní hudby a plavbě, ale i bohatému doprovodnému programu, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet slacklinu, RC modely, zaskákat v nafukovacím hradu a mnoho dalšího.

Poděkování patří všem žákům, kteří se na stavbě podíleli a účastnili se plavby. Jednalo se o žáky současné i bývalé. Velký dík patří, stejně jako každý rok, mistrovi zájmového kroužku Dřevák, Vaškovi Čepovi a panu učiteli Garzinovi, bez kterých by naše útulná chaloupka byla nejspíše jen nevzhlednou chatrčí.

Plavbě zdar a už teď se těšíme na příští jubilejní desátý ročník Holešovské regaty.

Jiří Vološin