Okresní kolo v OVOV

Ve čtvrtek 11. března se na ZŠ Křižná ve Valašském Meziříčí uskutečnilo okresní kolo v Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů. Již tradičně se této akce účastní mistryně světa a medailistka z olympijských her Šárka Kašpárková, která je patronkou této akce. Vzhledem k nepříznivému počasí se část pětiboje musela přesunout do tělocvičny. Soutěžilo se v přeskoku přes švihadlo, hodu medicinbalem, trojskoku, klicích a volitelné disciplíně 1000m/driblinku.

Naše škola vyslala do boje 8 členné družstvo tvořené čtyřmi chlapci a dívkami a 16 jednotlivců. V konkurenci osmi škol jsme obsadili 3. místo v družstvech s bodovým ziskem 21 834 b, což naší škole s velkou pravděpodobností zaručuje postup do kola krajského. Mezi jednotlivci na stupínek nejvyšší ve svých kategorií vystoupali: Damián Hradil, Terka a Šárka Lieblovi a Terka Petrošová. Postup do krajského kola si také zajistila Nela Kovářová, která obsadila druhé místo a Míša Pavelková.

Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím přejeme mnoho úspěchů 29. května v Otrokovicích.