Spolupráce s Německem v plném proudu!!

Žáci třídy 5.B rozhodně nezahálí a čile komunikují s partnerskou školou v německém městě Lutherstadt Wittenberg v rámci projektu eTwinning. V druhém pololetí jsme už vytvořili různá interaktivní cvičení v aplikaci learningapps.org, kde si naši němečtí kamarádi mohou procvičit češtinu, a také jsme si s nimi vyměnili poštou dopisy. Oni nám napsali o jejich prázdninách a o tom, jaký mají obvyklý denní program, my jsme jim napsali o naší škole. Toto téma bylo tématem měsíce února nejen v našich učebnicích angličtiny, ale také tématem března v našem projektu. Proto Marek Juřička a Maroš Matuštík  natáčeli video o naší škole, které bude součástí elektronického trojjazyčného slovníku se základními pojmy kolem nás. Podívejte se sami, jak se jim povedlo!

Mgr. Hana Břoušková.