Běžkařský zájezd pro osmáky a deváťáky


V pondělí 21. ledna se vybraní žáci z osmých a devátých ročníků zúčastnili běžkařského zájezdu na golfový areál do Rožnova pod Radhoštěm. Tento areál bývá při dostatku sněhové nadílky v zimních měsících proměněn na areál běžeckého lyžování. Jelikož je letošní zima velmi příznivá k sněhovým radovánkám, dostali žáci naší školy možnost si tento krásný zimní sport vyzkoušet právě v Rožnově.

Ráno v osm hodin skupina sedmnácti běžkařů v doprovodu učitele tělesné výchovy Ondřeje Fojtíka nasedla do připraveného autobusu, který odváží žáky třetího ročníku na lyžařský výcvik. Za několik málo minut se již žáci, za krásného, slunného, ale mrazivého počasí radostně proháněli po zasněžených plání golfového hřiště. Dopoledne se za námi zastavil také pan ředitel naší školy Milan Hendrych, který je také velikým příznivcem tohoto krásného sportu. Po dopoledním učení a zdokonalování běžkařských dovedností jsme se pomalu vypravili na zpáteční cestu. Vzhledem ke sněhovým podmínkám jsme dojeli téměř až k Valašskému muzeu. Poté jsme již museli po svých. Autobus jel na čas a tak jsme stihli i oběd ve školní jídelně. Zajisté nemluvím jen za sebe, když řeknu „byl to krásný a veselý den“.

Mgr. Ondřej Fojtík