Šafinky v kraji stříbrné

Po vítězství v okresním kole florbalového turnaje ČEPS Cup pro 1.-5. třídy se děvčata ze ZŠ Šafaříkova (Šafinky) zúčastnila krajského kola, které se 24. ledna konalo v Uherském Brodě. Zde se po vítězství ve skupině probojovala až do finále.

Prvním našim soupeřem ve skupině byly hráčky z Březové. Tento zápas dopadl vítězstvím Šafinek 2:1. Druhým soupeřem ve skupině byly Hradčovice. Zde nás končené skóre 3:2 posunulo do semifinále. V něm na nás čekal silný soupeř, domácí ZŠ Pod Vinohrady – Uherský Brod. Po dramatickém zápase, který skončil remízou 3:3, následovaly nájezdy. V těch byly díky přesným střelám úspěšnější naše dívky a podařilo se jim postoupit až do finále. Ve finálovém zápase na nás čekaly spolucestovatelky z autobusu – ZŠ Luh Vsetín. Luhačkám jsme bohužel podlehly 1:4. I přesto si odvážíme nádherné stříbrné místo v krajském kole.

Celý tým si zaslouží velikou pochvalu za bojovnost, předvedený výkon i radost ze hry, který během celého turnaje předváděl.

Družstvo tvořily hráčky: Julie Adamíková, Tereza Reimerová, Linda Barochová, Ellen Crhová, Lucie Pavelková, Nela Kovářová, Kateřina Vránová.

Jiří Vološín