Nejmladší florbalisté sbírali zkušenosti v ČEPS Cupu

Chlapecký i dívčí tým žáků ŽŠ Šafaříkova se v listopadu zúčastnil florbalového turnaje ČEPS Cup, který je určený pro nejmladší kategorii hráčů a hráček od 1. do 5. třídy.

Chlapecký výběr složený ze žáků 4. a 5. třídy ZŠ Šafaříkova odehrál svůj turnaj na domácí půdě v tělocvičně ZŠ Šafaříkova 8.11.2018. O pořadí v okresním kole bojovalo 6 týmů rozdělených do dvou skupin. Šafíci se utkali nejprve s týmem z Dolní Bečvy, kterému ve výsledku podlehli 2:4. Následný zápas proti chlapcům z Horní Bečvy se nevydařil a Šafíci prohráli 5:1. Třetí zápas o umístění statečně zabojovali a porazili v malém městském derby ZŠ Vyhlídku 5:1 a umístili se tak na konečném 5. místě.

Výběr dívek z 5. tříd ZŠ Šafaříkova vyrazil na svůj turnaj 13.11.2018 do tělocvičny ZŠ Vsetín, Luh. Do soutěže nakonec nastoupily čtyři z plánovaných pěti týmů Valašska. První zápas se Šafinkám vydařil, zvítězily nad soupeřkami z Hošťálkové 7:0. Ve druhém utkání porazily tým Horní Bečvy 6:0. Vypjatý třetí zápas proti celku z Luhu skončil sice remízou 3:3, ale i tento výsledek stačil na celkové prvenství v turnaji. Holky tak po vítězství v okresním kole postupují do kola krajského, které se koná v Uherském Brodě.

Mgr. Lukáš Navrátil