Besedovali jsme s policií na téma “Šikana”

Dne 28. 11. 2018 se na naší škole ZŠ Šafaříkova ve všech třídách 5. ročníků uskutečnila beseda se strážníkem městské policie Pavlem Kachtíkem na téma ,,Šikana“. V úvodu jsme si společně vysvětlili, co je šikana a na koho by se měl žák obrátit a komu to říct. Zazněl i jeden pěkný citát, který kluky a
holky snad oslovil: ,,Nedělej nikomu to, co nemá rád“. Pan Kachtík v další části objasnil projevy šikany, nejen fyzické útoky, ale i slovní nadávky, pomluvy, urážení, vše, s čím se mladý člověk může potkat nejen ve škole, ale i v kroužku a jinde. Popsal také vlastnosti agresora šikanování. Hodinová beseda velmi rychle utekla, v závěru jen pár dotazů a velký potlesk. Pan strážník také souhlasil se společnou fotografii celé třídy.
Děkujeme za pěknou besedu a těšíme se na další návštěvu.

Za třídu 5. B Mgr. Lenka Šimčíková