Lyžařský kurz 7. ročníku


Jako každý rok, tak i letos, proběhl lyžařský kurz žáků sedmého ročníku naší školy. Z celkového počtu 50 žáků jich polovina absolvovala výcvik na lyžích a druhá půlka na snowboardech. Měli jsme tedy dvě družstva lyžařů a dvě skupiny snowboardistů. Sněhové podmínky byly letos ideální v celé řadě skiareálů. Během týdne jsme tedy navštívili celkem tři střediska: Ski Mezivodí, Skiareál Kyčerka a Ski Karolinka. Bohužel poslední den kurzu nás v Karolince čekala úplně zmrzlá sjezdovka i stopa na vleku a tak si snowboardisté, kteří s touto disciplínou začínali, moc nezajezdili. Ale i tak se děti během výcviku zdokonalily na lyžích i snowboardu. Letos bylo i velké množství žáků (začátečníků), kteří se toužili naučit jízdu na snowboardu. Nutno dodat, že díky jejich velké snaze a zájmu se jim to s úspěchem podařilo. Věřím, že si všichni účastníci kurzu ten týden „na sněhu“ užili a že je těší, co všechno se za tu dobu naučili a v čem se zdokonalili. Snad bude příští lyžařsko-snowboardový kurz stejně úspěšný jako ten letošní.

Mgr. Tomáš Brňovják