Prvňáčci pasováni na rytíře


Už znají všechna písmenka a cokoliv si mohou přečíst. A kde najdou nejvíce knih? Přece v knihovně. A právě tam se vypravily děti z 1.A a 1.B.
Několik dní jsme pilně trénovali slib, který jsme se měli naučit zpaměti. V knihovně nás už čekal král Knihoslav s královnou Abecedou. Děti přednesly slavnostní slib, že budou knihy opatrovat jako nejvzácnější poklady a budou se k nim chovat opatrně a s úctou. Za zvuku fanfáry pak před krále a královnu nastoupily a poklekly na koleno. Poté byli prvňáčci pasováni na rytíře Čtenářského řádu. Od královny Abecedy obdrželi rytířský řád, díky kterému se mohou zdarma přihlásit do knihovny.
Po pasování následovala zábavná show s ilustrátorem dětských knih a časopisů Adolfem Dudkem. A že to byla opravdu skvělá zábava, svědčily rozzářené oči dětí a jejich velké
nadšení. Už teď se těšíme na další návštěvu knihovny.

Mgr. Jitka Michnová