Okresní kolo olympiády v německém jazyce zná své vítěze

Dne 8. března pořádalo Gymnázium Františka Palackého ve Valašském Meziříčí okresní kolo olympiády v německém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 35 žáků ze 13 základních a středních škol našeho okresu.

V kategorii základních škol soutěžilo 19 žáků ve dvou kategoriích. Za naši školu soutěžili dva žáci v kategorii 6. a 7. tříd a rovněž dva žáci v kategorii 8. a 9. tříd. Nejvíce se dařilo Mirkovi Rajnochovi ze 7.A , který v mladší kategorii obsadil krásné třetí místo. Jeho spolužačka Barbora Božková obsadila nepopulární čtvrté místo. Žákům  9.A Jakubovi Dvořákovi a Dominikovi  Paukovi stačily jejich výkony na pěkné čtvrté a páté místo. K těmto výsledkům gratuluji!

Všechny naše žáky bych chtěla pochválit za vzornou  přípravu na tuto konverzační soutěž a tím vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Magdalena Hrstková