Třída 5.A píše do Finska

Stejně jako třída 5.B, která si už od loňského roku dopisuje s finskou školou Alakylän koulu v Oulu a letos v tom pokračuje, i třída 5.A si od letošního roku začíná psát s pobočkou této školy, která se jmenuje Tirinkylän koulu a vyučuje v ní ta samá paní učitelka, angličtinářka Katja Juntunen. Tyto dvě školy spadají i pod vedení jednoho ředitele a nacházejí se 4km od sebe.

Protože jsme psali první dopis, úkolem páťáků bylo hlavně představit se a uvést základní údaje o sobě, svých koníčcích, rodině atd.

Žáci díky dopisování zažívají, jak se dá anglický jazyk využít v praxi, a doufám, že si i najdou kamarády, se kterými zůstanou v kontaktu dlouhodobě. Třeba se jednou i navštíví?

Letos bychom chtěli dopisování trochu „upgradovat“ – pokud se to podaří, zkusili bychom zorganizovat s našimi kamarády i nějakou videokonferenci.

Hana Břoušková.