Květnaté louky

Jde o společný projekt Města Valašské Meziříčí pro místní školy. Díky němu se v úterý 14. června setkaly děti z meziříčských  základních škol s dětmi z Čadce. V Ekocentru pro ně měli manželé Dvorští připravený zajímavý program plný her a soutěží. Děti se dozvěděly spoustu věcí o valašské přírodě. Vědí už, jak vypadá napajedlo pro ptáky a jak se v přírodě zadržuje voda. Viděli původní koryto řeky Bečvy. A také už ví, proč je třeba vodu v přírodě zadržovat. Po skvělém obědě na Štěpánově jsme jeli na Zámek Lešná. Nejdříve jsme si prohlédli Zámeckou zahradu. Vše samozřejmě i s výkladem. Potom děti viděly prostory Zámku Lešná. Měli jsme velmi pestrý a bohatý program. Vznikla nová přátelství. Celou dobu o nás pečovala paní Pernická z MÚ. Vrátili jsme se až ve 4 hodiny odpoledne. Všichni unavení, ale plní zážitků. Moc děkujeme všem, kteří program připravili a dětem se věnovali.

A ještě něco: Kousek květnaté louky už máme i na Šafářce u školního klubu. Děti z 3.A ji tam na podzim vysadily. Podívejte se na ni. Je to nádhera.

Zapsala Mgr. Jana Sedlářová, školní psycholog