Na Šafařce byl Valašský den

V úterý 19.4.2022 proběhl na naší škole další z projektových dní. Tentokrát se věnoval krásám a tradicím národopisného regionu Valašsko, ve kterém žijeme.

Žáci se mohli v hodinách dozvědět informace o historii regionu, jeho tradicích, lidové hudbě a kroji, prvcích valašského dialektu a o poutavých turistických destinacích moravského Valašska. V hodinách také tvořili projekty a díla, které se těmto tématům věnovaly nebo odrážely tradiční vzory valašské lidové kultury. V hodině vaření žákyně uvařily tradiční pohanku a proběhla ochutnávka „vdolků“ a kyselice.

            Rozhlasové hlášení přestávek ve valašštině pomohlo navodit příjemnou atmosféru stejně jako výzdoba jídelních stolů v podobě modrotisku a jídelníček šitý na míru tohoto dne včetně sladkého překvapení, které naše paní kuchařky žákům připravily.

            Děkujeme všem žákům a zaměstnancům, že se aktivně na projektovém dni podíleli.

Tož tak.

Za předmětovou komisi Člověk a společnost

Mgr. Jaromír Klimek