Výborní matematici na Šafářce nezaháleli ani v tomto roce

Období distanční výuky přineslo mnoho změn, ale i tak se podařilo v tomto školním roce zorganizovat několik matematických soutěží. A protože má Šafářka spoustu vynikajících dětí, pustili jsme se s chutí do toho. A výsledky se dostavily. Na podzim proběhla z jara přesunutá soutěž Matematický klokan. Na druhém místě v okrese se 105 body z možných 120  se umístil Jindra Valoušek z 6.A. Hned další příčku obsadila Šárka Lieblová z 6.B s 104 body. Bára Vykopalová ze 7.B  s 98 body obsadila 3. místo ve své kategorii.

    Na jaře 2021 proběhl opět Matematický klokan. I tentokrát se jména dětí ze Šafářky objevila na předních místech. Nele Kovářové se podařilo obsadit 4. místo v okrese.

   Do okresního kola matematické olympiády postoupilo 8 dětí. Lucie Pavelková ze 7.A obsadila 3. místo, Lenka Bortlová ze 7.C 5.-6.místo a Matěj Hajna a Nela Kovářová 6.-7. místo. Barboře Krejsové uniklo o jediný bod místo na bedně. I Lucie Konvičná a Šárka Lieblová se umístily mezi deseti nejlepšími v okrese. Jejich výsledky jsou obdivuhodné. Museli prokázat také výbornou digitální gramotnost, zvládnout všechna úskalí online přihlašování, soutěžení a skenování svých materiálů. A také trpělivosti při čekání na výsledky.  

    Nově jsme se letos zapojili do soutěže MaSo, tedy Matematická soutěž. Šesťáci Jindra Valoušek, Andrea Juříčková a Jirka Korábečný bojovali s vysokým nasazením a prokázali skvělou týmovou práci. Získané zkušenosti zúročíme v dalších letech.

    Moc děkuji všem žákům za skvělou reprezentaci školy a přeji jim mnoho dalších úspěchů.

                                                                                                       Mgr. Eva Goláňová