Vzpomínka na “Ježíškova vnoučata”

Vánoční rozruch je ten tam a v nás doznívají ty nejhřejivější prožitky tohoto třpytivého i náročného období.

Již třetím rokem se ZŠ Šafaříkova podílela pěveckým vystoupením na projektu Ježíškova vnoučata. Náš dětský sbor 18. prosince poveselil staroušky v Domově se zvláštním režimem ve Valašském Meziříčí svým vyvedeným vánočním pásmem. MP Krásno připravil pro seniory zabijačkové hody a promítnutí filmu o zabijačkách na Valašsku.

Těžko říci, jak často vidí tito staří, často nepohybliví, spoluobčané tolik hezkých nadaných dětí pohromadě. Tvářili se velmi svátečně, usmívali se a doslova natahovali uši. Naše zpěváčky chválím, dařilo se jim. Cítili se důležití  a zažili hřejivý pocit z dobrého skutku. Ve škole obdrželi od MP Krásno dárek jako poděkování za jejich ochotu, snahu a píli. Všichni byli spokojeni.


Byl to hezky prožitý předvánoční den, jenž měl smysl. Slíbili jsme si, že si příští rok tuto akci rádi zopakujeme.

Eva Lindušková