Logická olympiáda

Na začátku školního roku se po druhé v historii školy žáci zapojili do řešení úloh Logické olympiády. Do základního školního kola se letos registrovalo z celé republiky 71 208 soutěžících z 3 249 škol.

Na naší škole řešilo základní školní kolo celkem 42 žáků. V kategorii A, pro žáky 1. stupně se hned dva žáci Jindřich Valoušek z 5. A a Julie Gaždová ze 3.B stali krajskými semifinalisty. Tuto kategorii řešilo v celém zlínském kraji 491 soutěžících.

V kategorii B, pro žáky 2. stupně postoupila do krajského semifinále Lenka Bortlová ze 6. C. Kategorii B řešilo v celém zlínském kraji celkem 1 181 soutěžících.

Začátkem listopadu se na Univerzitě Tomáše Baťi ve Zlíně konalo krajské semifinále a také zde naši žáci uspěli se ctí. Jindra Valoušek se umístil v krajském kole na krásném třináctém místě.

Všem řešitelům Logické olympiády děkujeme. Krajským semifinalistům blahopřejeme a přejeme hodně nadšení a správně řešených nevšedních úloh.

A tady je malá ochutnávka logických úloh.

Za vyučující matematiky napsala Hana Oborná