Úspěch žáků ZŠ Šafaříkova na Polar Streethockey 2019

V dubnu se uskutečnilo v ostravské hale Dubina Velké finále florbalového turnaje Polar Streethockey. Do tohoto závěrečného turnaje se probojovalo celkem 64 škol z Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje. Již od úvodního kola se hrálo vyřazovacím způsobem, takže porážka znamenala konec v turnaji. Výborně si zde vedli naši žáci, kteří hráli v sestavě: Lukáš Slovák- brankář, Dan Bilík, Martin Vašica, Ondra Pobořil, Tomáš Holčák a Matěj Ondřej.

V prvním kole nám los přisoudil za soupeře ZŠ Jubilejní – Nový Jičín. Po velmi dobrém výkonu jsme svého soupeře zdolali 5:1. V dalším utkání jsme se střetli se ZŠ Generála Píky – Ostrava – Moravská Ostrava. Tento zápas byl velice vyrovnaný a nakonec skončil zaslouženou remízou 0:0, když ani jeden tým nedokázal své brankové příležitosti v utkání využít. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější naši kluci a postoupili do osmifinále. Zde byli našim soupeřem žáci ze ZŠ Hornická – Hlučín. Také v tomto utkání jsme svého soupeře zdolali a to v poměru 3:2. Postoupili jsme tak mezi osm nejlepších týmů turnaje. Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Němčice nad Hanou. Tento zápas klukům bohužel vůbec nevyšel a odešli jsme poraženi 3:5. Ale i tak jsme celkově obsadili dělené páté místo, což je skvělý výsledek.

Chtěl bych všem žákům poděkovat za výborný turnaj a vynikající reprezentaci naší školy. Věřím, že se nám bude dařit i na dalších sportovních akcích. Kompletní výsledky naleznete na http://hockey.polar.cz/vysledky/velke-finale


Mgr. Tomáš Brňovják